16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ ۰۷:۵۰:۳۵
کد مطلب:  1594662
ششمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان برگزلرشد
محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان در ششمین جلسه شورای معاونین ومدیران بیان داشت

محمد زاده در ششمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان ضمن تاکید بر توسعه بسته تحولی طرح پیوند سواد و زندگی در سال جاری افزود : مبنای ارائه هرگونه آمار از فعالیت های سوادآموزی سامانه تحت وب سوادآموزی باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواداموزی، در این جلسه پس از بیان اخبار و تذکرات، گزارش تحلیلی از بسته تحول پیوند سواد و زندگی مراکز یادگیری محلی در سال 1399 توسط بازگیر مدیرکل دفتر برنامه ریزی  دوره های سوادآموزی ارایه گردید و اعضای شورا در این خصوص اظهارنظرنمودند.

 محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نیز ضمن تبریک ایام دهه کرامت و تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و احمد ابن موسی کاظم (ع) و تولد هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت علی ابن موسی رضا (ع) از اخبار و گزارش ارائه شده تشکر کرد و افزود : حجم ابلاغی سال 1400 به استانها براساس یک سری پارامترها و شاخص ها بوده است و در برآورد حجم به اهداف کمی برنامه ششم ، برنامه ریشه کنی بی سوادی ، عملکرد استانها ، پیشنهادات رسیده از معاونین سوادآموزی استانها و ... توجه شده است و تلاش کردیم تا با در نظر گرفتن تمامی شرایط و ظرفیت های استانی حجم فعالیت را تهیه و به استانها ارسال کنیم و لذا علی رغم همه این موارد لازم است نسبت به رفع هرگونه شبه و سئوال معاونین سوادآموزی استانها، واحد تخصصی (امور آموزشی ) با گفتمان، تعامل و برقرار ارتباط اگر مشکلی هم هست رفع و رجوع شود.

رئیس سازمان در بخش دیگر از صحبت های خود به ویژگی های گزارش ارائه شده پرداخت و گفت: با توجه به اینکه در آینده نزدیک نوبت سوادآموزی برای ارایه گزارش تکمیلی در شورای راهبردی بسته تحول وزارت متبوع است . در تهیه گزارش به نیازها و سوالهای مطرح شده در جلسه اول توجه شود و یک گزارش جامع عملکرد و اثر بخشی اجرای طرح پیوند سواد و زندگی در فرآیند سوادآموزی تهیه و ارایه شود و در این گزارش بیشتر برجستگی ها و تمایزات این طرح با دیگر مراکز یادگیری محلی توجه شود و به چرائی وچیستی اجرای طرح پرداخته شود و سعی گردد موانع و چالش های اجرایی در یک سال گذشته احصا و پیشنهادات لازم برای بهتر شدن کارکرد این مراکز و توسعه طرح، بیان شود و بایستی در اجرای بسته تحولی به گونه رفتار سازی کنیم که سوادآموزی یکی از الویت های مدیر کل آموزش و پرورش استان باشد.

محمد زاده در پایان ضمن تاکید بر توسعه بسته تحولی طرح پیوند سواد و زندگی در سال جاری افزود مبنای ارائه هرگونه آمار از فعالیت های سوادآموزی سامانه تحت وب سوادآموزی باشد و تلاش کنیم اطلاعات سامانه در سطح شهرستانها با دقت بیشتر وارد شود و واحدهای تخصصی نظارت کنند تا آمار دقیق و صحیح از عملکرد سوادآموزی در سامانه تحت وب ارائه گردد و همچنین دفتر طرح و برنامه ساماندهی منابع و تجهیزات مراکز یادگیری محلی را در دستور کار خود قرار دهد.

به اشتراک بگذارید :