22 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۲۳:۰۶:۲۵
کد مطلب:  1594508
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:
داشتن نگاه راهبردی لازمه مدیریت موفق است

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: داشتن نگاه راهبردی لازمه مدیریت موفق در دستگاه تعلیم و تربیت است.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در جلسه روسای شهرستان ها، نواحی و مناطق با اشاره به راهبردهای مهم مدیریتی، اظهار کرد: آرمان داشتن از جمله این راهبردها به شمار می رود که بر اساس آن در کاری که انجام می دهیم باید آرمان داشته باشیم؛چرا که بی آرمانی خستگی  می آورد و کار بدون آرمان کار کاهنده است.
   پورداود دستاورد داشتن را از دیگر راهبردها برشمرد و تصریح کرد: فلسفه وجودی ما تحقق هدف است؛ پس باید در کارها دستاورد داشته باشیم  تا یک مساله ای را از زمین برداریم.
   وی با تاکید بر اهمیت عقلانیت در مدیریت، گفت: توسعه عقلانیت در بین مدیران و نگرش عاقلانه باعث توفیق می شود.
  مدیرکل آموزش و پرورش استان داشتن نگاه راهبردی را لازمه مدیریت موفق خواند و افزود: باید خطوط کلی داشته باشیم و درباره موضوع راه حل و فکر ارائه دهیم.
پورداود تصریح کرد: هر سطحی باید کار خودش را انجام بدهد و  مدیر باهوش به دنبال تجزیه و تحلیل مساله، مشخص کردن راه حل و پیامد ها و آثار آن باشد.
   وی در ادامه با اشاره به این که اجرای سند تحول بنیادین مهم ترین ماموریت ما در دستگاه تعلیم و تربیت است، افزود: سند روح دارد که خیلی مهم است، البته کالبد هم مهم است که روح را حمل می کند اما منحصر شدن به کالبد فقط بازی با کاغذ است.
   پورداود با بیان این که نظام آموزشی با معلم با کیفیت متحول خواهد شد، خاطرنشان کرد: تحول در برنامه درسی نیز بسیار مهم است؛ به طوری که اگر برنامه درسی تحول ایجاد نکند، مشکل آفرین خواهد شد.
   مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت سنجش و ارزشیابی، گفت: مرکز سنجش دو ماموریت مهم را دنبال می کند یکی این که به طور مستقیم سنجش برای سطوح مختلف و پایه های مختلف داشته باشیم و دیگر این که راهبر جریان آموزش و پرورش برای هر مدرسه پژوهنده الگو داشته باشد.

  پورداود شکل گیری سازمان تعلیم و تربیت کودک را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: این دوره مهم تر از دوره  ابتدایی است و ما باید در تقویت آن بکوشیم.
   وی اجرای مطلوب پروژه مهر را از اولویت های دستگاه تعلیم و تربیت ذکر کرد و افزود: باید کاری کنیم که  این پروژه مهم عزت مندانه عملیاتی شود.
   مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت ساماندهی نیروی انسانی، گفت: برنامه ریزی ها به گونه ای باید صورت گیرد که هیچ کلاسی بدون معلم نباشد.
   پورداود با بیان این که فرایند ثبت نام به خوبی در سطح استان پیش می رود، خاطرنشان کرد: سنجش و آمادگی تحصیلی نوآموزان طبق برنامه ریزی، انجام خواهد شد.
   وی اجرای مطلوب طرح هدایت را از  افتخارات آموزش و پرورش استان خواند و افزود: استان همدان در این زمینه به عنوان استان برتر معرفی شده است.
   مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به انتخابات ۲۸ خردادماه، تصریح کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ضریب امنیت ملی و جایگاه بین المللی نظام را ارتقا می بخشد.

به اشتراک بگذارید :