19 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۲۲:۲۱:۴۴
کد مطلب:  1594492
در راستای اجرایی نمودن "برنامه‌های طرح فضای نو" صورت پذیرفت.
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک آموزش و پرورش با پژوهشگاه فضایی ایران

طی مراسمی تفاهم نامه همکاری مشترک فی ما بین اداره آموزش و پرورش منطقه 3 با پژوهشگاه فضایی ایران منعقد شد.

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش منطقه 3 به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، تفاهم نامه همکاری مشترک ترویجی _ آموزشی پژوهشگاه با اداره آموزش و پرورش منطقه ۳ شهر تهران منعقد شد.  

بنا بر این گزارش، در راستای اجرایی نمودن یکی از برنامه‌های طرح فضای نو با عنوان طراحی و مشارکت در برگزاری رویدادهای ترویجی، توجیهی و آموزشی؛ طی نشستی که روز یکشنبه بیست و سوم خرداد ماه سال جاری برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ای با عنوان ”توسعه زمینه‌های همکاری مشترک علمی-پژوهشی و ترویجی در حوزه فضا“ فی‌مابین پژوهشگاه فضایی ایران و اداره آموزش و پرورش منطقه ۳ شهر تهران، منعقد شد.

هدف از تفاهم‌نامه، ترویج و آموزش علوم و فناوری‌های فضایی و به منظور افزایش آگاهی و بینش دانش آموزان نسبت به حوزه فضا، گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در این حوزه، و نیز هدایت استعدادها، رشد خلاقیت‌ها و شکوفا نمودن پتانسیل‌های دانش آموزی و در نهایت شناسایی و حمایت از پژوهشگران آینده ساز این حوزه است.

در ابتدای این نشست، دکتر هادی رضایی، معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه، ضمن معرفی اجمالی پژوهشگاه، هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را انجام فعالیت‌های ترویجی چون برگزاری رقابت‌های دانش آموزی، برگزاری وبینارها و کارگاه‌ها در راستای توانمندسازی دانش‌آموزان در حوزه فضا و حمایت از ایده‌های خلاقانه دانش‌آموزان و هدایت آن‌ها به سمت کارآفرینی اعلام نمودند.
در ادامه آقای محمدرضا صفری، مدیر آموزش و پرورش منطقه ۳ شهر تهران ضمن ابراز خرسندی از همکاری صورت گرفته و آرزوی استمرار و تداوم این همکاری‌ها بین دو طرف، بستر ایجاد شده ذیل این تفاهم‌نامه را برای استفاده حداکثری دانش‌آموزان به منظور کسب دانش و تجربه در حوزه علوم و فناوری فضایی مناسب برشمردند.

گفتنی است بر اساس این تفاهم‌نامه، همکاری با پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امیرکبیر به عنوان قطب کشوری فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته مدنظر قرار گرفته، همچنین رقابت‌های دانش‌آموزی کشوری در حوزه فضا در گرایش‌های نگارش مقاله علمی- پژوهشی، ایده‌بازار و ساخت ماکت توسط پژوهشگاه فضایی ایران مورد حمایت قرار می‌گیرد.
در پایان این نشست و پس از امضای تفاهم‌نامه، مدیر آموزش و پرورش منطقه ۳ و هیات همراه، از نمایشگاه دائمی دستاوردهای پژوهشگاه فضایی بازدید نمودند.   

  

به اشتراک بگذارید :