22 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۱۹:۵۵:۵۸
کد مطلب:  1594446
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
استقرار دبیرخانه اولین جشنواره ملی «تجارب موفق مشاوره‌ای» در مازندران

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از استقرار دبیرخانه اولین جشنواره ملی «تجارب موفق مشاوره‌ای» در مازندران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ اداره امورتربیتی،مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی مازندران به عنوان دبیرخانه کشوری اولین جشنواره ملی تجارب موفق مشاوره ای، اقدام به برگزاری این جشنواره ملی نموده است.
محمد شعبانی با اشاره به اینکه مشاوران مدارس و هسته‌ها یکی از ارزنده‌ترین نقش‌ها را به عهده داشته و متناسب با وظایف و البته دغدغه‌های انسانی خویش والاترین خدمات را ارائه می‌دهند گفت: همکاران گرانقدری که در مدارس فاقد مشاور، به صورت افتخاری نقش رابط هسته‌های مشاوره را ایفا می کنند،نیز در همین چارچوب به صورت کاملاً  انسانی و خداپسندانه به یاری دانش آموزان می‌شتابند.
وی افزود: جشنواره ملی تجارب موفق مشاوره‌ای درصدد است تا گنجینه عظیم تجارب مشاوران ارجمند و رابطان گرانقدر را گردآوری نموده و با انتشار آن، موجب کاربست این یافته‌های گرانسنگ شود.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران ضرورت توجه و بکارگیری خدمات راهنمایی و مشاوره در تمامی سطوح و پایه های تحصیلی را باعث ارتقاء بهداشت روانی و رشد و شکوفایی استعدادها، توانمندیها و در نهایت تسهیل فرایند یادگیری برای تربیت نیروی انسانی متعهد، عالم، صبور، امیدوار و دارای پشتکار دانسته و تصریح کرد:
از این رو بروزآوری و هم‌افزایی دانش و تجارب مشاوران و اعضای تخصصی هسته‌ها و مراکز مشاوره به عنوان یک اولویت مهم و ضروری در وزارت آموزش و پرورش مورد توجه و اهتمام قرار می‌گیرد. 
شعبانی ادامه داد: برگزاری نشست‌ها، جشنواره‌ها، همایش‌های علمی و ثبت تجارب موفق همکاران از جمله شیوه‌های تحقق آن می‌باشد. بر این اساس برگزاری جشنواره کشوری تجارب موفق مشاوران آموزش و پرورش و ثبت و تدوین این تجارب با هدف گسترش و توسعه خدمات راهنمایی و مشاوره به انجام می‌رسانیم.
وی مستندسازی و دستیابی به اندوخته‌های تجربی تمامی مشاوران مدارس و هسته‌ها مراکز مشاوره و رابطان هسته‌های مشاوره را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرده و گفت: توسعه فضای هم اندیشی و تبادل تجربه بین مشاوران و ارتقای کیفیت خدمات راهنمایی ومشاوره،
تولید آثار و تدوین تجارب برتر مشاوره‌ای و به اشتراک گذاشتن آن در کل کشور و در نهایت،
کاربست یافته‌های برگرفته از تجارب برتر در مدارس و نظام تعلیم و تربیت از دیگر اهداف این جشنواره می‌باشد.
این مقام مسئول با اشاره با اینکه کلیه اطلاعات لازم در شیوه نامه جشنواره ذکر شده، گفت: مخاطبان این جشنواره را مشاوران مدارس و اعضای تخصصی هسته‌ها و مراکز مشاوره، رابطان هسته های مشاوره(در مدارس فاقد مشاور) تشکیل می‌دهند.

شعبانی با اشاره به اینکه مهلت ارسال تا ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ می‌باشد، تأکید کرد: تجربه همکاران باید از طریق ثبت در نمون برگ الکترونیکی
https://maztarbiati.digisurvey.net/1pibt
ارسال گردد و برای حفظ اسرار دانش‌آموزان از اسم مستعار استفاده شود.

شیوه نامه اجرایی جشنواره

به اشتراک بگذارید :