13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ۱۴:۲۱:۱۵
کد مطلب:  1594360
عشق به معلمی، زمان و مکان نمی شناسد
معلم فداکار اهری خارج از وقت مدرسه به دانش آموز معلول درس می دهد

"اقدس شیخی‌نژاد" معلم فداکار اهری با تدریس خارج از وقت در منزل "ماهان حقی" معلول یازده‌ساله اهری، برای او یک قهرمان زندگی است که ساعت‌ها و روزها زمان برای سوادآموزی او صرف کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اهر، به مناسبت هفته معلم به سراغ معلمی رفتیم که عشق و علاقه وی به معلمی، زمان و مکان نمی شناسد.اقدس شیخی‌نژاد (معلم مدرسه شهدای بانک صادرات اهر) معلمی است که خارج از ساعت کاری خود با حضور در منزل دانش‌آموز ماهان حقی که به‌علت معلولیت مادرزادی قادر به حضور در محیط کلاس و مدرسه نیست تلاش می‌کند با وجود این محدودیت، از درس خواندن و ادامه تحصیل محروم نماند، ازاین‌رو «ماهان حقی» برای به‌دست آوردن سلامت جسمانی‌اش به خیرینی همچون خانم شیخی‌نژاد نیاز دارد تا در تأمین هزینه‌های درمانی او کمک‌حالش شوند.

مدیر آموزش و پرورش در دیدار با خانواده ماهان حقی و معلم فداکارش، معلمی را شغلی بی آلایش و پیشه ای خدایی و الهی دانسته اظهار داشت: کار با دانش آموزان معصوم و ساده و تلاش برای رسیدن به آینده ای مطلوب و موفق نشانی از لطف خداوند به انسان است.

پورفتحی ضمن تقدیر از این ایثار خانم شیخی نژاد، با اهدای لوح تقدیری از وی تجلیل نمود و حمایت کامل و همه جانبه خود را از این کار خداپسندانه وی اعلام نموده افزود: با تمام توان دنبال مشارکت خیرین در جهت درمان کامل این دانش آموز باهوش و با استعداد خواهیم بود.

مادر «ماهان حقی» می‌گوید: ماهان حقی مادرزادی دچار معلولیت است و از ناحیه دست و پا معلول است اما در ذهن او هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

وی با ابراز این‌که ماهان حقی در حال حاضر به فیزیوتراپی می‌رود و قرار است به زیر تیغ عمل جراحی سپرده شود افزود: خانم شیخی‌نژاد برای آن‌که ماهان به‌لحاظ معلولیتش از تحصیل بازنماند با حضور در منزل به ماهان درس می‌آموزد و این معلم نه‌تنها هیچ هزینه‌ای نگرفته تا به حال هر آن‌چه توانسته کمک‌حال ماهان بوده است.

او ادامه می‌دهد: خانم شیخی‌نژاد در هفته بعضاً از 2 تا 4 روز را صرف تحصیل ماهان می‌کند و اگر ماهان مشکلی نداشته باشد یا بیمار نباشد ساعت‌ها برای ماهان زمان صرف می‌کند.

مادر «ماهان حقی» گفت: دکترِ ماهان می‌گوید برای بهبود جسمانی ماهان باید سه بار عمل جراحی شود و ما بیشترین هزینه را برای آمپول پرداخت می‌کنیم، می‌بینید آمپول را به 300 تا 400 هزار تومان خریداری کرده‌ایم اما برای تزریق 800 هزار تومان در بیمارستان هزینه پرداخت می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که "آیا نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی ماهان را تحت پوشش قرار داده‌اند؟" گفت: بله، ماهان تحت پوشش بهزیستی است و ماهانه 53 هزار تومان کمک‌هزینه دریافت می‌کنیم و چون افراد دارای معلولیت 3برابر افراد عادی یارانه نقدی می‌گیرند ازاین‌رو 108 هزار تومان نیز یارانه ماهان است.

او در ادامه راجع به هزینه‌های درمانی ماهان حقی می‌گوید: به‌طور متوسط ماهانه بیش از 600 هزار تومان برای دارو و درمان ماهان هزینه می‌کنیم و چون وضعیت مالی ما آن‌چنان مطلوب نیست در تأمین هزینه‌های درمانی همیشه مشکل داریم به‌عبارتی خرید آمپول هر ماه برایمان به مصیبت تبدیل می‌شود.

مادر این دانش آموز افزود: واقعاً تأمین هزینه‌های درمانی و عمل جراحی را که می‌تواند به بهبودی جسمانی ماهان کمک کند نمی‌توانیم تأمین کنیم و اگر حمایتی نشود از هزینه‌ها بازمی‌مانیم چراکه تنها هزینه رفت‌وآمد به تهران با هزینه درمان برابری می‌کند و آخرین بار که ماهان را برای درمان به تهران برده بودیم مجبور شدیم پول قرض کنیم.

آموزش و پرورش اهر از "ماهان حقی و معلم فداکارش" حمایت می‌کند

ماهان حقی 11 سال دارد و دارای معلولیت از ناحیه دست و پا است که مشکلات مالی خانواده او فرصت‌های درمانی را می‌گیرد، ماهان نیز همانند همه، حق زندگی دارد ولی معیشت و درآمد ضعیف خانواده در روند درمانی‌اش تأثیر گذاشته است و نیازمند حمایت و توجه خیرین است تا سلامت جسمانی خود را به‌دست آورد.

حال تأمین هزینه درمانی، دارو و حتی عمل جراحی ماهان حقی در انتظار حمایت و همراهی هم‌نوع‌دوستی خیرین است تا بتواند سرپا بایستد.

 

به اشتراک بگذارید :