22 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۱۴:۱۸:۰۳
کد مطلب:  1594350
مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری خبر داد؛
شناسایی بیش از 3600 نفر دانش‌آموز دارای مشکلات رفتاری و اجتماعی در قالب طرح نماد

مدیر کل آموزش وپرورش استان گفت:طرح نماد به منظور پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان در حال اجرا است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان گفت: طرح نماد، نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان با هدف دستیابی به یک چارچوب همکاری نظام یافته برای مداخله سریع، به‌موقع و موثر بر آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان در مدارس استان در حال اجراست.

قائدامینی اظهارداشت: در حال حاضر طرح نماد به صورت پایلوت و بطور کامل در شهرستان سامان و منطقه لاران در حال اجراست و سایر مدارس استان نیز بخش هایی از این طرح را با دسترسی  به سامانه طرح نماد اجرا می کنند.

وی تصریح کرد:طرح نماد کامل در 4 مرحله غربالگری پایه، سریع، نشانگان محور و اورژانسی انجام می شود و دانش آموزان دارای مشکلات رفتاری و اجتماعی شناسایی می‌شوند.

 

قائدامینی ادامه داد: پس از غربالگری، مدیران و مشاوران مدارس مشکلات رفتاری و اجتماعی دانش‌آموزان را در این سامانه ثبت می کنند تا در مرحله بعدی این دانش‌آموزان به مشاوران ارجاع داده شوند، مداخلات درمانی انجام شود و در صورت نیاز امور مددکاری برقرار شود و دانش‌اموزان جهت اقدامات حمایتی به سایر دستگاه‌های همکار طرح معرفی شوند.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش چهارمحال‌و‌بختیاری ادامه داد: این طرح در استان ما از سال تحصیلی 98-97 اجرا شد و شهرستان سامان و منطقه لاران مجریان اولیه این طرح در استان ما هستند.

قائدامینی گفت :استانداری، دادگستری، اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی، کمیته امداد، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی، بهزیستی و هلال احمر در اجرای این طرح با آموزش وپرورش مشارکت می‌کنند.

وی ضمن ابراز رضایت از نتایج اجرای این طرح گفت:در سال تحصیلی جاری بیش از 3600 نفر دانش‌آموز دارای مشکلات رفتاری و اجتماع شناسایی شدند که بیش از 1900 نفر به هسته‌های مشاوره ارجاع شدند و در نهایت تعدادی از این دانش‌آموزان به نهادهای همکار طرح در استان معرفی شدند.

به اشتراک بگذارید :