22 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۱۳:۴۷:۲۰
کد مطلب:  1594308
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان:
سامانه طرح هدایت، به منظور تامین تجهیزات ارتباطی هوشمند ( تبلت و گوشی ) دانش آموزان نیازمند راه اندازی شده است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از راه اندازی سامانه طرح هدایت به منظور تامین تجهیزات ارتباطی هوشمند ( تبلت و گوشی ) دانش آموزان نیازمند خبر داد و گفت: خیرین نیک اندیش نیز می توانند با مراجعه به این سامانه وتکمیل فرم و اهداء تجهیزات و کمک مالی، در این طرح مشارکت نمایند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی صبح امروز در نشست ستاد استانی طرح هدایت با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، عدم دسترسی تعدادی از دانش آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم به شبکه شاد و آموزش مجازی ، یکی از دغدغه های اصلی وزارت آموزش و پرورش بود و بر این اساس ، نهضت تامین تجهیزات ارتباطی هوشمند ( تبلت ، گوشی و ... ) با عنوان طرح هدایت با شعار « هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس و مدرسه اجرا و در دستور کار قرار گرفته است .

وی از ابلاغ دستورالعمل وزارتی سامانه طرح هدایت و دستور العمل واگذاری تجهیزات هوشمند به دانش آموزان مناطق محروم در طرح هدایت به شهرستانها و مناطق خبر داد و بر اجرایی شدن این طرح در سطوح مختلف تاکید کرد .

وی به اهداف سامانه طرح هدایت نیز اشاره کرد و شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل به علت عدم دسترسی به تجهیزات ارتباطی، شناسایی خیرین و سازمانهای حمایتی برای جذب کمک های مردمی، مدیریت تجهیزات و امکانات اهدا شده به آموزش و پرورش و دانش آموزان نیازمند، توزیع عادلانه تجهیزات و کمک های مردمی بین دانش آموزان نیازمند، هدایت کمک ها و تجهیزات اهدایی در مسیر صحیح و نیازمند حقیقی و یکپارچگی مدیریت فرآیند جذب و توزیع کمک های مردمی را از مهم ترین اهداف راه اندازی سامانه بر شمرد .

 قربانی با اشاره به کمک های انجام شده توسط خیرین، موسسات، فرهنگیان و ... در راستای تامین گوشی و تبلت مورد نیاز دانش آموزان از سال گذشته تاکنون، اظهار داشت : این طرح به منظور تامین تجهیزات ارتباطی هوشمند ( تبلت، گوشی و ... ) دانش آموزان نیازمند پیش بینی و اجرایی شده است و ضرورت دارد از ظرفیت های آن استفاده شود .

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان بر مدیریت و راهبری سامانه طرح هدایت در سطح استان و فعالیت کاربران سامانه در سطوح مختلف از جمله فناوری اطلاعات و کارشناس مربوطه در استان، مدیران مدارس، مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق و جلب مشارکت خیرین نیک اندیش تاکید کرد و گفت: بر اساس امکانات و ابزارهایی که در این سامانه پیش بینی شده است، باید اقدامات، پیگیری و اجرایی شود  و مهم ترین اقدام شهرستانها و مناطق و مدارس، تغذیه اطلاعات مورد نیاز و مشاهده لحظه ای دیتاها می باشد که بر اساس آن نیاز دانش آموزان به تفکیک هر مدرسه و شهرستان مشخص و ملاک عمل در توزیع تجهیزات خواهد بود .

 وی هم چنین بر اطلاع رسانی موضوع، تبلیغ و فرهنگ سازی با استفاده از ظرفیت های مختلف رسانه ای از جمله صدا و سیما ، رسانه های گروهی و پورتال های استانی و شهرستانها در راستای معرفی طرح تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق و استان و خیرین نیک اندیش در راستای طرح هدایت، بهره گرفت تا علاقه مندان و افراد در این امر خداپسندانه نقش آفرینی داشته باشد .

نشانی سامانه طرح هدایت  https://hedayat.medu.ir

به اشتراک بگذارید :