18 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۱۳:۱۳:۰۴
کد مطلب:  1594250
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
استراتژی آموزش و پرورش، حضور موثر در انتخابات است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ حسنعلی اصغری ‌مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست مجازی با روسای آموزش و پرورش و مدیران مدارس که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس و شبکه شاد برگزار شد گفت: بنا داریم برنامه محوری، اخلاق مداری و رویکرد علمی به عنوان اصول اساسی در سیستم آموزشی استان با تلاش مجموعه مدیران، معلمان، و کارشناسان محقق شود.

اصغری تصریح کرد: تلاش کردیم فارغ از مسائل سیاسی، به  موضوعات نگاه علمی تری داشته باشیم و اگر امروز دستاوردی داریم ناشی از رویکرد علمی است.

این مقام مسئول به ارائه گزارش از فعالیت‌های مجازی انجام شده در انتخابات توسط آموزش و پرورش پرداخت و خاطرنشان کرد: در راستای مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات، همایش های مجازی فصل حضور رأی اولی‌ها، نشست های بصیرتی، ویدئو کنفرانس های متعدد و مسابقات مجازی برگزار شده است.

اصغری به نقش و جایگاه رای اولی ها در انتخابات اشاره و افزود: حضور  آگاهانه رای اولی ها در این انتخابات،  یکی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  را در ساحت سیاسی  محقق می سازد.

این مقام مسئول اذعان کرد: رای اولی ها برای اولین بار موفق به مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور می شوند و در این دوره از انتخابات شاهد حضور ۱۱ هزار دانش آموز برای نخستین بار در پای صندوق های رای خواهیم بود.

 اصغری ضمن اشاره به فعالیت های صورت گرفته از سوی رسانه ها در عرصه انتخابات، بر لزوم نقش آفرینی موثرتر در زمینه تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو تأکید کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه دارای عقاید و سلایق متفاوتی است ما سعی کردیم شاخصه‌های  مقام معظم رهبری را به منظور انتخاب فرد اصلح به مخاطبین خود معرفی نماییم تا مخاطبین ما بهتر بتوانند در انتخاب فرد اصلح مشارکت داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :