22 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۱۲:۰۸:۱۴
کد مطلب:  1594062
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛
جذب 1650 «مراقب بهداشت» و فعالیت یک میلیون و پانصد هزار «سفیر سلامت» در سال گذشته

 معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت:  یکی از محورهای همکاری موافقت نامه وزارت آموزش و پرورش با وزارت بهداشت «ایجاد رشته بهداشت مدارس» در مراکز آموزشی بود تا بتوانیم از فارغ التحصیلان رشته بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان استفاده کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مهرزاد حمیدی در مراسم اختتامیه «جشنواره و پویش مدافعان و سفیران سلامت» که صبح امروز در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار شد، با بیان گزارش اقدامات همکاری  یک سال گذشته بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، اظهار داشت: نحوه آموزش و نوع زبان کودکان تأثیر بیشتری درتشویق همسالان خود درامرآموزش دارد، پس باید جنبش ارزشمند سفیران سلامت در ارتباط با ابلاغ و رساندن آموزه‌های سلامت در کشور مدون و در تاریخ ثبت شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته اقدامات خاصی را در حوزه بهداشت و سلامت دانش‌آموزان انجام دادیم و  موافقت نامه ای بین 2 وزارت خانه مبادله شد و این موضوع وسعت گرفت. یکی از محورهای همکاری این موافقت نامه «ایجاد رشته بهداشت مدارس» در مراکز آموزشی بود تا بتوانیم از فارغ التحصیلان «رشته بهداشت مدارس» در دانشگاه فرهنگیان، استفاده کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان این که هزار و 650 مراقب بهداشت را در سال گذشته جذب کردیم، گفت: کتاب «بهداشت و سلامت» برای  پایه دوازدهم تدوین شده و تمام دانش‌آموزانی که امتحان نهایی دارند یکی از دروس آن ها، درس  بهداشت و سلامت است که آزمون گرفته می‌شود.

حمیدی بیان کرد: بیش از یک میلیون و پانصد هزار «سفیر سلامت» فعال داریم و در شبکه شاد کانال‌های مختلفی را در حوزه بهداشت راه اندازی کرده ایم که محتوای ارزشمندی آماده شده است تا بارگذاری شود. کانال بهداشت، تغذیه و سبک زندگی سالم، آموزش منابع انسانی حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست، کنترل وزن و چاقی از جمله کانال‌های ایجاد شده در شاد است.

وی گفت: آموزش خانواده‌ها در بحث «خود مراقبتی» در کرونا در شبکه شاد تأکید شده است و درباره توانمندسازی والدین نیز فعالیت‌های ویژه ای صورت گرفته است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان این که امتحانات نهایی را  با کمک وزارت بهداشت برگزار کردیم، اظهار داشت: برای برنامه ریزی سال تحصیلی آینده و بازگشایی مدارس،  همکاری هایی  با وزارت بهداشت صورت گرفته است که تصمیم های لازم در این باره اتخاذ خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :