15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۳:۵۵:۱۱
کد مطلب:  EfsKrfKZ
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران:
شش میلیارد ریال سرانه دانش آموزی در مدارس مازندران توزیع می شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران ازتخصیص یافتن شش میلیارد ریال اعتبار سرانه دانش آموزی به این استان خبرداد و گفت که این اعتبار در آینده نزدیک در مدارس مازندران توزیع خواهد شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش مازندران، عسگری نیکزاد از تخصیص یافتن شش میلیارد ریال اعتبار سرانه دانش آموزی به این استان خبرداد.

نیکزاد گفت: این میزان اعتبار با تعیین اولویت ها که بر مبنای میزان برخورداری و عدم برخورداری مناطق 32 گانه آموزش و پرورش مازندران توزیع می شود .

وی با اشاره به اینکه 12 منطقه آموزش و پرورش کمتر برخوردار مازندران به شمار می روند، ادامه داد : این مناطق در برخورداری از سرانه دانش آموزی امسال در اولویت قرار دارند .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران افزود : علاوه بر این مناطق محروم ، مدارس غیر برخوردار و فاقد منابع درآمدی دیگر مناطق آموزش و پرورش استان نیز ازاعتبارات سرانه دانش آموزی برخوردار خواهند شد .

وی از صرف اعتبار 40 میلیارد ریالی برای هوشمندسازی مدارس مازندران در سال تحصیلی گذشته خبرداد و گفت که نیمی از این اعتبارات از محل مشارکت های مردمی تامین شده است .

به گفته نیکزاد زمینه سازی برای کسب درآمد پایدار در ادارات آموزش و پرورش مازندران مورد نظر و تاکید است که تاکنون اقداماتی دراین خصوص انجام شد.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال جاری اعتبارات بیشتر دولتی برای هوشمند سازی مدارس مازندران اختصاص یابد تا کمبودهای این بخش مرتفع شود .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران استفاده بهینه از اماکن غیر قابل استفاده آموزش و پرورش مازندران خبرداد و گفت : این مکان ها به سوئیت های رفاهی تبدیل می شود تا به منبع درآمدی این اداره کل مبدل شود .

وی با اشاره به اینکه 21 درصد مدارس مازندران به بازسازی و مقاوم سازی نیاز دارند ، ادامه داد : 315 مدرسه این استان تخریبی و باید بازسازی شوند .

به گفته نیکزاد همچنین 350 مدرسه مازندران به مقاوم سازی نیازمند است .

وی افزود : در راستای معرفی و واگذاری پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی ، 23 پروژه آموزش و پرورش مازندران برای این منظور شناسایی شد .

معاون آموزش و پرورش مازندران ادامه داد : اکثر این پروژه ها مربوط به بخش ورزشی است .

مازندران حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد و بیش از 500 هزار نفر دانش اموز در چهارهزار و 721مدرسه در این استان به تحصیل اشتغال دارند.

به اشتراک بگذارید :