22 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1593724
مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، خبر داد:
راه اندازی «سامانه هدایت»(هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس، یک مدرسه) در استان سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، گفت: با هدف ساماندهی و تجمیع اطلاعات سفارش، خرید و توزیع تبلت های دانش آموزی، سامانه هدایت در صفحه اصلی پورتال اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، بارگذاری و راه اندازی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمیدرضا رخشانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در شرایط شیوع اپیدمی کرونا و تغییر شیوه های آموزش و فراهم شدن زمینه بهره گیری از آموزش های مجازی برای معلمان و دانش آموزان، ضرورت تأمین ابزار هوشمند الکترونیکی در مسیر استمرار فرآیند یاددهی-یادگیری بیش از پیش، احساس نیاز می‌‌شود.

 وی افزود: در سال تحصیلی گذشته، مسئولان کشوری و استانی، موضوع تأمین تبلت های دانش آموزی را در دستور کار خود قرار دادند و در این راستا مجموعه های دولتی، خیرین و اولیای دانش آموزان، تلاش ها و پیگیری‌های مستمر و مداومی داشتند و به همین منظور و با هدف ساماندهی این تلاش ها، «سامانه هدایت» طراحی و راه اندازی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: «سامانه هدایت» قابلیت ساماندهی و تجمیع فرآیند سفارش، خرید و توزیع تبلت‌های دانش‌آموزی را داراست و هم اکنون، امکان دسترسی به این سامانه در صفحه اصلی پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان به نشانی www.sb.medu.ir  وجود دارد.

رخشانی، ضمن قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه های مختلف در راستای تأمین تبلت‌های دانش‌آموزی به ویژه برای فرزندان این سامان، خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه امیدواریم برای تسهیل در مسیر دسترسی به اطلاعات مورد نیاز و مدیریت صحیح این فرآیند، همه تلاش ها و اقدامات به صورت متمرکز، تجمیع و ساماندهی شود.

به اشتراک بگذارید :