22 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۰۹:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1593628
جانشین وزیر در طرح هدایت، در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار شد؛
مشارکت شهرک‌های صنعتی، در «تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی» دانش آموزان

جانشین وزیر در طرح هدایت، در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خواستار مشارکت شهرک‌های صنعتی در طرح هدایت در قالب مسئولیت‌های اجتماعی شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی، در این نشست که در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برگزار شد، بابیان این که کرونا موجب تعطیلی آموزش حضوری دانش آموزان شد، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش، سریع‌ترین واکنش به تعطیلی مدارس را داشت و «آموزش‌های تلویزیونی» و «شبکه شاد» به کمک نظام تعلیم و تربیت آمدند و موجب شدند «آموزش» تعطیل نشود. بستر اصلی آموزش در عصر کرونا شبکه شاد است و این شبکه، پرکاربرترین پلتفرم آموزشی داخل کشور است.

حسینی بابیان این که ۳۰درصد دانش‌آموزان، هیچ‌گونه وسیله ارتباطی هوشمند برای اتصال به شبکه شاد ندارند، اظهار کرد: «طرح هدایت» در راستای تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی برای دانش آموزان فاقد تجهیزات آموزشی هوشمند در وزارت آموزش‌وپرورش، به اجرا درآمده است و با مشارکت خیرین، نهادها و دستگاه‌های اجرایی، تاکنون ۲۸۵هزار تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار تهیه و به آنان اهداشده است.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش، بابیان این که بسیاری از نهادها و دستگاه‌های اجرایی به کمک طرح هدایت آمده‌اند، گفت: ۸۵۰شهرک صنعتی فعال در سطح کشور، پتانسیل بسیار عظیمی هستند که در قالب «مسئولیت‌های اجتماعی» می‌توانند به طرح هدایت و تأمین بخشی از تجهیزات هوشمند آموزشی، کمک کنند.

شایان‌ذکر است، در این نشست رسولیان؛ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، قول مساعد همکاری در زمینه تأمین بخشی از تجهیزات هوشمند آموزشی برای دانش آموزان فاقد تجهیزات آموزشی هوشمند را دادند.

به اشتراک بگذارید :