11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ ۱۴:۳۳:۰۳
کد مطلب:  1593092
مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
لزوم برگزاری نشست های تخصصی در مورد زندگی حضرت شاهچراغ (ع) در دهه کرامت

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از یک دهه از عمر دهه کرامت می گذرد و لازم است برای ارج نهادن به این دهه، برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت تدوین شود تا مردم بیشتر آشنا شوند و یکی از راهکارها، برگزاری نشست های تخصصی در مورد زندگی حضرت شاهچراغ (ع) است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس دکتر فرهاد اسماعیلی گفت: یکی از مناسبت های ویژه برای معرفی سیره اهل بیت (ع)، دهه پر برکت کرامت است که به خوبی کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(س)  به عنوان اسوه دختران تمدن ساز و مرجع گره گشایی و حضرت شاهچراغ (ع) را به عنوان الگوی روشنگری و امام رضا (ع) را به عنوان امام کرامت و گره گشایی معرفی می کند و معرفت مردم درباره شیوه و منش فرزندان امام موسی کاظم (ع) را افزایش می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) دلهای مشتاق به اهل بیت (ع) را گرد هم آورده و منشا برکات بسیاری است و رهبر معظم انقلاب نیز اردیبهشت ۸۷ در سفر به فارس، شهر شیراز را سومین حرم اهل بیت (ع) نامگذاری کردند و در دهه کرامت این امامزاده واجب التعظیم باید بیشتر معرفی شود.

اسماعیلی افزود: جامعه فرهنگوران و مسئولان باید در دهه کرامت و ششم ذی القعده که روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) است برای شناخت و معرفی این امامزاده بزرگوار به عنوان امین ولایت و ابوالفضل امام رضا(ع) و الگوی روشنگری بیش از پیش به مردم معرفی کنند و اقدامات تبلیغات و پژوهشی بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: بیش از یک دهه از عمر دهه کرامت می گذرد و لازم است برای ارج نهادن به این دهه، برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت تدوین شود تا مردم بیشتر آشنا شوند و یکی از راهکارها، برگزاری نشست های تخصصی در مورد زندگی حضرت شاهچراغ (ع) است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: برنامه ریزی صحیح در دهه کرامت یقینا در پروسه زمانی مناسب در توسعه گردشگری مذهبی نقش موثری دارد و ابعاد معنوی گردشگری را تقویت می کند و هر ساله در مراسم آغاز سال نو در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) شاهد حضور دلدادگان فراوانی در سال تحویل هستیم که نشان از اهمیت جاذبه های شاخص مذهبی در این حوزه دارد.

اسماعیلی گفت: کانون های فرهنگی مساجد از پایگاه های اصلی اطلاع رسانی مذهبی هستند که برنامه های دهه کرامت را انجام می دهند و در اداره آموزش پرورش استان فارس، کانون های فرهنگی تربیتی و دارالقرآن ها به عنوان پایگاه های اثرگذار، دهه کرامت را می توانند برای کارکنان، دانش آموزان و اولیا تبیین کنند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش فارس همواره در دهه کرامت فعال بوده است و قبل از کرونا ویژه برنامه، جشن ها و برنامه فرهنگی در مدارس اجرا می شد و اکنون با استفاده از طرفیت مجازی و شبکه (شاد) ویژه برنامه هایی در قالب مسابقه «دل نوشته» به مناسب این دهه دارند و برای شناخت بیشتر حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت شاهچراغ (ع) گام بر می دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در پایان گفت: لازم است با همفکری نهادهای مذهبی و آموزشی، هم افزایی بیشتری در حوزه معرفی جایگاه ارزشمند حضرت احمد ابن موسی (ع) داشته باشیم و دستگاه های اجرایی و متولیان فرهنگی فارس با برنامه ریزی شایسته این مهم را پیش ببرند.

 
 

به اشتراک بگذارید :