24 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ ۱۱:۰۲:۱۲
کد مطلب:  1592650
بلوغ زودرس با آموزش مجازی

خبرگزاری آنا

در پاسخ به مطلب مندرج در خبرگزاریآنا به تاریخ 21 اردیبهشت1400، باعنوان: «بلوغ زودرس با آموزش مجازی» پاسخ معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به شرح زیر است:

در شرایط همه گیری کرونا و اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس که منجر به حذف تعاملات حضوری، رابطه مثبت معلم شاگردی و حضور فیزیکی دانش آموزان گردید، استفاده از آموزش آنلاین و آموزش از راه دور در بستر اینترنت فرصتی بود که تاحد زیادی از نگرانی های اولیاء بابت عقب افتادگی دروس دانش¬آموزان جبران گردد. از سوی دیگر نیز حضور اجباری دانش آموزان در عنفوان دوران نوجوانی در اینترنت توأم برای استفاده از تدریس معلمان باتوجه به کنجکاوی ها و درگیری های ذهنی نوجوانان تهدیدکننده سلامت جسم (به علت نگاه کردن مدام به صفحه تبلت و گوشی و عدم تحرک بدنی و ... در طول شبانه روز) و سلامت روان نوجوانان بوده است. دراین راستا آموزش و پرورش برای جبران این آسیب ها و کاهش نگرانی اولیاء در کوتاه¬ترین زمان ممکن اقدام به راه اندازی شبکه شاد (شبکه آموزش دانش آموزان) نموده تا ضمن حفظ اطلاعات شخصی و ایجاد امنیت تلویزیونی صدا و سیما نیز برای اجرای عدالت آموزشی راه اندازی شد.

بی تردید حسّ کنجکاوی نوجوانان در استفاده از برنامه ها، فیلترشکن ها، بازی ها، صفحات وسایت های متفرقه توسط دانش آموزان نیازمند وضع قوانین رسمی، درون خانوادگی و کنترل توسط اولیاء است که متأسفانه در بعضی مواقع به دلیل نبود قوانین کافی وسواد اندک رسانه ای والدین امکان سوء استفاده از دانش آموزان را فراهم نموده است و بروز مشکلات روانی رفتاری دراین دسته نوجوانان شده است که دراین موارد نیز در صورت شناسایی این دانش آموزان توسط مدیران یا معلمان مدارس و ارجاع آن ها به هسته ها و مراکز مشاوره مناطق، مداخلات لازم روانشناختی انجام خواهد شد. در ضمن قابل ذکر است آشنایی و نظارت بیشتر والدین می تواند تا حد زیادی از دغدغه های موجود بکاهد.

به اشتراک بگذارید :