25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ ۱۰:۱۸:۴۶
کد مطلب:  1592544
پانته آ درّی معاون آموزش متوسطه شهر تهران :
ارزیابی تخصصی کارشناسان گروه های آموزشی و دوره های تحصیلی عامل مهمی در نظارت بر فرایند ارزشیابی پایانی در مدارس است

نظارت برفرایند ارزشیابی پایانی حضوری و غیرحضوری مدارس متوسطه توسط تیم های اعزامی از کارشناسان دوره های تحصیلی وگروه های آموزشی به عمل آمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهر تهران ،پانته آ درّی ضمن  تشکر از تلاش ارزنده همه عوامل سهیم و موثر در نظارت بر فرایند ارزشیابی  پایانی (حضوری و غیر حضوری ) دبیرستان ها / هنرستان های روزانه و مدارس بزرگسال و آموزش از راه دور شهر تهران ، ارایه بازخورد نظارت های انجام شده را از ارکان قوت فرایند ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان برشمرد.

درّی تصریح کرد : بدون شک، ارزشیابی یک فرآیند مداوم و جزء جدا نشدنی برنامه‌های آموزشی ، تعامل و حلقه اتصال کلیه عوامل یک برنامه آموزشی (درون داد، فرایند و برون داد) به حساب می‌آید. اجرای درست ارزشیابی یک کار هنرمندانه است. با بکارگیری شیوه‌های نوین ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در فرایند یاددهی – یادگیری اصول اساسی نظریه‌های آموزشی و یادگیری مورد توجه بوده ، ارزشیابی در خدمت آموزش قرار می‌گیرد و جریان تدریس و یادگیری بر اساس فرایند محوری (جریان مداری) تنظیم می‌شود نه محصول محوری، چون هدف، اندازه گیری کیفیت یادگیری است نه کمیت یادگیری.

معاون آموزش متوسطه گفت: ارزشیابی حضوری پایه نهم و دوازدهم درخرداد1400 با اعزام تیم متشکل از کارشناسان گروه های آموزشی و دوره های تحصیلی مناطق و استان (حداقل10 بازدیددر روز)با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی درراستای سلامت هنرجویان  انجام شده است .  همچنین در ارزشیابی غیرحضوری سایر پایه ها با توجه به اختیارت و مصوبه شورای مدرسه  ارزشیابی به صورت تراکمی برخط همزمان (آنلاین) در سامانه شاد و برنامه ها و سامانه های ارایه شده توسط نهاد های آموزشی و  برون خط ناهمزمان انجام شده است. که در آزمون برخط؛ معلم و دانش آموزان هردو همزمان در فضای مجازی حضور دارند و در آزمون برون خط دانش‌آموزان و معلم هر دو همزمان در فضای مجازی آزمون حاضر نیستند ولی اطلاعات به طور برخط مبادله ‏می شود و با ارایه چند دسته سوال مختلف و یا طراحی سوال محدود با زمان محدود ، پروژه ،تمرین ،ارائه و ...  اجرا می شود.

دری عنوان کرد: فرهنگ ‏سازی و مشخص ساختن نقش خطیر و حساس اولیاء در فرآیند آموزش مجازی،بر رفتار اخلاقی و مراقبتی والدین و اعضای خانواده در صحت ‏و سلامت برگزاری آموزش‌ها و آزمون‌های مجازی بسیار تاثیر گذار است، چرا که در این نوع آموزش، اولیاء دانش‌آموزان به‌عنوان ‏اولیاء جدید در مدرسه مجازی ایفای نقش و جای خالی حضور فیزیکی معلمان و اولیاء مدرسه را پر می‌کنند. 

به اشتراک بگذارید :