25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ ۰۸:۳۲:۰۷
کد مطلب:  1592236
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع بر پیگیری ثبت سفارش کتب درسی کامل تاکید کرد

جلسه موزعین کتب درسی مناطق با حضور محمدی معاون اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی و موزعین مناطق 21 گانه در سالن آیت ا... هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، یوسف بهارلو با بیان این خبرگفت: کتب درسی بعنوان مهمترین نمود محتوا ، مبنا و اساس آموزش است که بدون آن فرایند یاددهی –یادگیری دچار اختلال خواهد شد، از این رو دسترسی به موقع دانش‌آموزان به کتب درسی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و لازمه آن برنامه ریزی دقیق جهت تحقق این مهم است.

بهارلو اظهار داشت: در سالهای اخیر با تدبیرهای اندیشیده شده روند تهیه و سفارش کتب درسی به صورت آنلاین تغییر یافته و مدیران به صورت  گروهی و همچنین والدین به صورت فردی امکان ثبت سفارش را خواهند داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: با پیگیری روسای مناطق و مدیران مدارس، در شهرستانهای استان تهران تا کنون حدود 70 درصد کتب درسی ثبت سفارش شده است و با عنایت به مهلت نهایی ثبت کتب در خرداد 1400 کارگروههای مناطق نسبت به رصد مدارس و دانش آموزان باقی مانده اقدام کنند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه با اشاره به آغاز ثبت سفارش کتب درسی پایه های ورودی (اول ابتدایی ، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم) از تاریخ 6 تیر ماه گفت: ثبت سفارش گروهی از طریق سامانه سیدا برای مدیران فراهم شده است که روند ثبت نام تسهیل خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :