25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ ۰۸:۲۶:۳۴
کد مطلب:  1592214
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
ساماندهی بهینه نیروی انسانی محور کلیدی ارتقا کیفیت در سازمان است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: نیروی انسانی بعنوان مهمترین عنصر سازمانی نقش مهمی در اثربخشی و ارتقاء کیفیت درسازمان ایفا می کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،یوسف بهارلو در اولین کارگاه ساماندهی نیروی انسانی با حضور روسای ادارات مناطق با اشاره به بخشنامه توسعه سنواتی سال تحصیلی 1401-1400 ابلاغی وزارت آموزش و پرورش، نیروی انسانی را از مهمترین عناصر سازمان برشمرد که در اثربخشی و ارتقاء کیفیت سازمان نقش بسزایی ایفا می‌کند.

وی افزود: براین اساس در آموزش و پرورش این مسئله از اهمیت دوچندان برخوردار است چرا که خود تربیت نیروی انسانی آینده کشور را به عهده دارد.

بهارلو اظهار داشت: برنامه توسعه سنواتی ساماندهی نیروی انسانی با ملحوظ داشتن سیاست های کلی سند تحول و اسناد بالادستی و تأکید بر رویکرد تفویض اختیار و تحصیل برنامه ریزی منطقه ای، اهداف افزایش بهره وری منابع انسانی، توسعه عدالت آموزشی، سازماندهی بهینه دانش آموزان ، کلاس و مدارس ، مشارکت سطوح اجرایی در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها را دربردارد.

این مقام مسئول، کمبود نیروی انسانی یکی از مهمترین چالشهای ساماندهی سال تحصیلی1401-1400 عنوان کرد و گفت: شهرستانهای استان تهران بدلیل شرایط خاص و نزدیکی به پایتخت ، افزایش مهاجرت و به تبع آن رشد  آماردانش آموزی، پراکندگی جغرافیایی و عدم توازن در تراکم دانش آموزی با مشکلات بیشتری مواجه می باشد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع تصریح کرد: از این رو برای جبران این کاستی با در نظر داشتن کیفیت آموزشی، برنامه های راهبردی ویژه ای در دستور کار قرار گرفته است.

 

به اشتراک بگذارید :