18 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ ۱۳:۳۳:۴۲
کد مطلب:  1591596
سعید کازانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک در دومین جلسه شورای آموزش وپرورش گفت :
بازنشسته شدن ۱۲۵ فرهنگی در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

سعید کازانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک در دومین جلسه شورای آموزش وپرورش اظهار کرد: برای رفع کمبود نیروی انسانی تعدادی از مدارس به صورت گردشی خواهد بود و از طریق جذب ۲۲ نیروی جدید و اختصاص اضافه کاری برای معلمان مشکل کمبود معلم رفع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان آبیک به نقل از خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک ؛ سعید کازانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک در دومین جلسه شورای آموزش وپرورش در سال ۱۴۰۰ با اشاره به بازنشسته شدن ۱۲۵ فرهنگی در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و ۴ هزار و ۵۱۲ ساعت کسری نیرو در مدارس اظهار کرد: برای رفع کمبود نیروی انسانی تعدادی از مدارس به صورت گردشی خواهد بود و از طریق جذب ۲۲ نیروی جدید اختصاص اضافه کاری برای معلمان مشکل کمبود معلم رفع می‌شود.

وی افزود: امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه‌ نهم در حدود  ۲۰ حوزه امتحانی و دانش‌آموزان پایه دوازدهم در چهار حوزه امتحانی در حال اجراست و تاکنون بدون هیچ گونه مشکلی امتحانات برگزار شده و در تمام حوزه‌های امتحانی مراقب سلامت حضور دارند.

 کازانی اضافه کرد: بعد از پایان امتحانات تیرماه، ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته‌های نظری، علوم انسانی و علوم تجربی آغاز می‌شود که متقاضی تحصیل این رشته‌ها زیاد است و آموزش و پرورش طبق ظرفیت تعیین شده می‌تواند نسبت به ثبت‌نام دانش‌آموزان در این رشته‌ها طبق فضای موجود آموزشی اقدام کند که از سوی اعضای شورای شهر درخواست می‌کند از سفارش کردن‌ها و دادن نامه خودداری کنند.

 وی خاطرنشان کرد: همچنین مشاورین املاک در شهر آبیک باید در صدور قولنامه سکونت نهایت دقت نظر را داشته باشند.

 این مسئول بیان کرد: اولیای دانش‌آموزان روستای میان‌کوه درخواست تحصیل فرزندانشان در مدرسه این روستا را دارند که اگر تعمیرات جزئی صورت گیرد مشکلی در زمینه نیروی انسانی و کلاس نخواهیم داشت چرا که یک کلاس چند پایه با یک معلم برای این مدرسه کافی است.

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک افزود: از ظرفیت برنامه شاد برای تشویق دانش‌آموزان و اولیای آنان به شرکت درانتخابات استفاده خواهیم کرد و جلسه توجیهی هم برای رأی اولی‌ها برگزار شده است.

 کازانی یادآور شد: در خصوص پیگیری اسناد مدارس روستاهای شهرستان آبیک ۳۰ پرونده تشکیل و با همکاری بنیاد مسکن و ثبت و اسناد نسبت به تعیین تکلیف ۲۲ مدرسه اقدام شده و سند برای آنها صادر شده است. 


در ادامه جلسه احمدپور فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت : برنامه های طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان ، محوریت طبیعت گردی و گردشگری باشد.

 وی افزود به جهت شرایط کرونایی و عدم امکان فعالیت تابستانه در فضای بسته ،مدیران طرح تابستانها با هدف معرفی و آشنایی با جاذبه های گردشگری شهرستان ، دانش آموزان را در غالب تورهای علمی فرهنگی به دامن طبیعت ببرند.

 فرماندار آبیک در جلسه نیز از رها شدن فضاهای آموزشی در سطح روستاهای شهرستان انتقاد و گفت به واسطه همین بی توجهی و رها شدن بسیاری از اماکن آموزشی در روستاها مورد سرقت، تخریب و بعضا محلی برای نگه داری احشام در روستا تبدیل شده است .

 وی گفت دهیاران به عنوان نماینده عالی دولت در روستا مسئول حفظ حراست از فضاهای آموزشی خدماتی هستند .

 فرماندار آبیک یادآور شد بی توجهی دهیاران به این مصوبه شورای آموزش و پرورش در حراست از فضاهای آموزشی پیگیری قضایی را به دنبال خواهد داشت.
 
همکاری مدیران مدارس شهرستان با ستاد انتخابات و اعضای شعب اخذ رأی در روز رای گیری و همکاری مدیران ادارات خدمات رسانی در واگذاری مجوزات و انشعابات به پروژه های عمرانی خیر ساز از دیگر مطالب بودی که در این جلسه توسط فرماندار شهرستان آبیک بیان و متذکر شد .

به اشتراک بگذارید :