2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ۱۳:۲۲:۱۵
کد مطلب:  1591564
شفیع پور در شورای اداری معاونت سوادآموزی بیان نمود
استقلال،آزادی وجمهوری اسلامی ازطریق مشارکت مردم درسرنوشت خود حفظ می شود

جلسه شورای اداری معاونت سوادآموزی هر تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ شفیع پور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و اینکه حضور در پای صندوق رای در تاریخ سیاسی ایران به 115 سال می رسد گفت: صندوق رای تجلی گاه دو انقلاب تاریخ معاصر ایران ، انقلاب مشروطه در سال 1285 و انقلاب اسلامی در سال 1357 می باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مرزبندی های تاریخ ایران زمین، تولد صندوق و رای گیری است، گفت : سال 1285 سرآغازی نو در سیاست و حکمرانی و حکومت داری در ایران است.

شفیع پور افزود: مهمترین مولفه دموکراسی و مردم سالاری نهادینه کردن منش دموکراتیک در مردم و به رسمیت شناختن نظر و رای اکثریت مردم است و برای رسیدن به این هدف نقش آموزش و پرورش ممتاز و کم نظیر است. لذا باید تلاش کنیم فارغ از اینکه گرایش و فکر سیاسی مردم چه هست ، مردم را به مشارکت سیاسی دعوت کنیم.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران گفت : باید فصل الخطاب نزاع ها و اختلافات بر سر قدرت ، صندوق رای باشد و شاخص حکمرانی خوب و بد به میزان احترام و ارزش حکمرانان به صندوق رای مردم باشد و به فرموده حضرت امام خمینی (ره)  بنیانگذار انقلاب اسلامی میزان، رای ملت است.

شفیع پور در ادامه گفت : شعار اصلی انقلاب سال 1357 که عبارت بود از " استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی " این هدف و شعار از طریق مشارکت مردم در سرنوشت خود حفظ می شود و وظیفه ما کارگزاران آموزش و پرورش تلاش در این جهت است. لذا ضرورت دارد که ما مردم را دعوت به مشارکت در انتخابات نمائیم و در حوزه سوادآموزی از افراد بزرگسال که شرایط رای را دارند دعوت کنیم که به پای صندوق های رای بیایند و در سرنوشت سیاسی خود مشارکت کنند.

در ادامه جلسه اهم موضوعات جاری سوادآموزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در مورد برش منطقه ای حجم ابلاغی سال 1400 و بخشنامه ثبت نام دوره های سوادآموزی مطالبی به بحث گذاشته شد.

به اشتراک بگذارید :