23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۰:۴۸:۵۰
کد مطلب:  2WPNg3cC
معاون پرورشی آموزش و پرورش دماوند:
3 هزار دانش اموز دماوندی در ۳۵ پایگاه‌ تابستانی اوقات فرات خود را می گذارنند

مدیر آموزش و پرورش دماوند از استقبال 3000 دانش آموز از 35 پایگاه تابستانی در سطح شهرستان دماوند خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمدرضا مشهدی عباسی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند در نشست شورای آموزش و پرورش در خصوص طرح‌های تابستانی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان، اظهار داشت: از فروردین‌ماه سال جاری برنامه‌ریزی‌هایی مبنی بر فعالیت پایگاه‌های تابستانی از اول تیر تا پایان مردادماه به مدت هشت هفته انجام شد كه در پی آن ثبت نام انجام شده و در حال حاضر در ۳۵ مدرسه پایگاه تابستانی تشكیل شده كه با توجه علایق و درخواست دانش‌آموزان و اولیا به فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی می‌پردازند.

مشهدی عباسی با اشاره به این امر که در حال حاضر سه هزار نفر از دانش‌آموزان جذب این كلاس‌ها شده‌اند و آمار تكمیلی در آخر دوره اعلام می‌شود، خاطرنشان كرد: چهار مركز پژوهش سرا، سالن ورزشی، كانون قدسیه و دارالقرآن در گیلاوند، دماوند و آبسرد مشغول فعالیت هستند كه یك هزار نفر از افراد مذكور جذب این مراكز شده‌اند و با حداقل هزینه به یادگیری رشته‌های مختلف می‌پردازند.

مدیر آموزش و پرورش دماوند تاكید كرد: تعداد كلاس‌های جبرانی در مدارس كاهش یافته است كه این موضوع نمایانگر پیشرفت درسی دانش‌آموزان می‌باشد.

این مقام مسئول گفت: همچنین آموزش و پرورش قراردادی با اداره اوقاف مبنی بر آموزش سه هزار نفر از دانش‌آموزان برای آموزش حفظ قرآن منعقد كرد كه حدود ۱۲ مدرسه به این منظور در نظر گرفته‌ایم.

مدیر آموزش و پرورش دماوند گفت: همكاری‌هایی بین اداره آموزش و پرورش و سپاه پاسداران انجام شده و دانش‌آموزان می‌توانند در طرح بهترین تابستان من شركت نمایند؛ همچنین همكاری‌هایی با كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در خصوص مبادله كتاب و آموزش‌های تخصصی كانون برای دانش‌آموزان صورت گرفته است كه امیدواریم مثمر ثمر باشد.

به اشتراک بگذارید :