27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۰:۲۵:۲۳
کد مطلب:  p8D3nT3m
با صعود فرهنگیان پاکدشت به قله دماوند:
تصاویر شهدای مدافع حرم پاکدشت در بالاترین نقطه قله دماوند به اهتزار درآمد

گروه کوهنوردی پازوکی های پاکدشت ضمن صعود به قله دماوند و به عبارتی بام ایران، بنر تصویری دو تن از شهدای دفاع از حرم شهرستان پاکدشت را به اهتزاز در آوردند. در این گروه محمّد پازوکی نوجوان 16 ساله آموزشگاه باقرلعلوم نیز حضور داشته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، امیرکردبچه، کارشناس مسئول تربیت بدنی از صعود گروه کوهنوردی پازوکی ها وبه اهتزاز در آورده شدن بنر تصویری دوتن از شهدای دفاع از حرم شهرستان بر فراز قله دماوند خبر داد.

محمیدرضا پازوکی سرپرست این تیم گفت: به همراه تیم کوهنوردی پازوکی های پاکدشت در تاریخ یکشنبه 27 تیر95 عازم قله دماوند شدیم و صعود خود را در ساعت 7 صبح از گوسفند سرا(معروف بین کوهنوردها ومحل شروع کوهنوردی) شروع کردیم که پس از گذشت 4 ساعت به محل کمپ استراحتگاهی در ارتفاع 4200 متری رسیده  و پس از نیم روز استراحت و شب خوابی در کمپ در روز دوشنبه 28 تیر ساعت 4/30 بامداد صعود خود را به سمت قله آغاز نمودیم و بعد از گذشت 7 ساعت و عبور از آبشار یخی(آبشار همیشه یخ زده)  و تپه گوگردی( محلی که از آنجا گازهای گوگردی  از قله خارج می شود) در ساعت 11/30 دقیقه موفق به صعود به قله دماوند شدیم. 

محمد رضا پازوکی ادامه داد، تیم  ما در این صعود  عبارت بودند از: محمّد رضا پازوکی، حامد پازوکی(فرهنگی)، رضا پازوکی و محمّد پازوکی(دانش آموز 16 ساله از مدرسه باقرالعلوم) بودند که موفق به صعود قله دماوند شدیم.

وی در ادامه اضافه کرد: و در آنجا بود که بنر تصویری دو تن از شهدای دفاع از حرم شهرستان را بالا بردیم تا یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشته باشیم.

سرپرست گروه کوهنوردی پازوکی های شهرستان در ادامه افزود قرار است با همکاری کارشناسی تربیت بدنی اداره ثبت نام فرهنگیان علاقه مند به این ورزش با نشاط را شروع نماییم . وی خاطر نشان کرد گروه کوهنوردی پازوکی های شهرستان حدود دوسال است که کار خودش را آغاز کرده و طی این زمان سه بار قله دماوند را فتح نموده و به ارتفاعات علم کوه(در کلاردشت) و کوه های بلند تهران شامل توچال، آتش کوه، کلم بستک، خرسنگ، ریزان، پرسون، داراباد، ساکا و ...صعود کرده است.

به اشتراک بگذارید :