3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ۰۹:۳۹:۱۲
کد مطلب:  1590838
شش هزار پروژه آموزشی فعال در کشور وجود دارد

رئیس سازمان نوسازی مدارس، توسعه و تجهیز مدارس کشور در بازدید از پروژه های آموزشی گرمسار و آرادان، با بیان اینکه در کشور ۶ هزار پروژه فعال وجود دارد؛ وضعیت فضاهای آموزشی و روند اجرای طرح ها در این دو شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در این سفر که اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان  او را همراهی می کرد از پروژه های در دست اجرا در این دو شهرستان وسپس پروژه های  سمنان بازدید کرد.

وی سپس درجلسه جمع بندی که در مدیریت آموزش و پرورش گرمسار برگزار شد، با ابراز خرسندی از وضعیت فضاهای آموزشی این شهرستان ها روند اجرای پروژه ها را مناسب ارزیابی کرد و افزود: استاندارد فضاهای آموزشی دراین دو شهرستان وضعیت مطلوبی دارد.

رخشانی مهر با بیان اینکه  در مجموعه نوسازی مدارس کارها به خوبی پیش می رود، گفت: در کشور شش هزار پروژه فعال با 30 هزار کلاس درس وجود دارد.

وی با یادآوری اینکه در سالیان گذشته آموزش و پرورش از تاخیر و کندی اجرا و تحویل پروژه ها نارضایتی داشت و ما زیر سوال بودیم تصریح کرد: خوشبختانه در سه  سال گذشته به یاری خدا و با حمایت دولت و سازمان برنامه وبودجه و همراهی مجلس شورای اسلامی اعتبارات لازم تامین شد، کارها سروسامان پیدا کرد و پروژه های نیمه تمام تعیین تکلیف و تکمیل شدند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس کشور با اشاره به اینکه غالب پروژه های نیمه تمام رها شده شامل مدارس بزرگ و بیشتر از شش کلاسه می باشند که مشکلات بودجه ای داشتند، از تامین اعتبار تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهرستان ها در آینده بسیار نزدیک خبرداد.

رخشانی مهر درخصوص سیستم های گرمایشی مدارس گفت: دغدغه های این بخش نیز تا حد زیادی رفع شده است و خوشبختانه درهر منطقه که زیرساخت لازم وجود داشته سیستم های استاندارد را جایگزین کرده ایم و معدود بخاری های نفتی موجود نیز به دلیل عدم وجود زیرساخت باقی مانده اند هرچند این بخاری های نفتی نیز ایمنی لازم را دارا می باشند و از طرفی هم سطح استانداردهای ما ارتقا یافته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تشریح ردیف های اعتباری عمده نوسازی مدارس خاطرنشان کرد: با تخصیص های بسیارخوب ردیف اعتبارات مشارکت با خیرین و اعتبارات ملی انتظار داریم مسئولان استان و شهرستان نیز سهم اعتبارات استانی آموزش و پرورش و نوسازی مدارس را تخصیص دهند تا در این فرصت مغتنم بتوانیم اهداف مورد نظر را محقق نماییم.

گفتنی است، پروژه های مدرسه ۱۲ کلاسه برکت و مدرسه ۱۲ کلاسه مسکن مهر شهرایوانکی، مدرسه ۶ کلاسه برکت روستای غیاث آباد گرمسار و مدارس 12 کلاسه سمیه و 6 کلاسه شهید اندرزگو در آرادان  از جمله پروژه هایی بودند که در این سفر بازدید شدند.

به اشتراک بگذارید :