10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ۰۷:۳۶:۵۴
کد مطلب:  1590432
...
طرح مراقبت اجتماعی دانش آموزان در آموزش و پرورش اجرا می شود

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی طرح نماد با موضوع مراقبت های اجتماعی دانش آموزان از سال جاری در این مجموعه اجرایی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از مراغه طاهر علمی در جلسه هم اندیشی معاونین پرورشی ،کارشناسان مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی جوار مناطق استان گفت: مراقبت اجتماعی دانش آموزان علاوه بر آموزش و پرورش نیازمند همکاری و همیاری سایر دستگاه‌ های مرتبط با این موضوع است. 
وی وظیفه آموزش و پرورش را هدایت و حمایت و نظارت در موضوع تعلیم و تربیت عنوان کرد وگفت: آموزش و پرورش مسئول تربیت نیروهای متخصص، مومن، متعهد و کارا است .
 
وی ادامه داد در این راستا یکی از اهداف مهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رساندن دانش‌آموزان به مراتبی از حیات طیبه است.
 
علمی یکی از موضوعات رسیدن به مراتبی از حیات طیبه را شکوفایی فطرت عنوان کرد و افزود: تفکر ،علم ،ایمان ، عمل و اخلاق پنج عنصر رسیدن به شکوفایی فطرت است .
معاون اداره کل استان در ادامه با بیان اینکه آماده کردن دانش آموزان برای زندگی کردن بایستی در آموزش و پرورش انجام گیرد اظهار کرد :در این راستا، برای پیاده کردن اهداف سند تحول بنیادین باید آموخته های دانش آموزان به مهارت تبدیل شود.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این جلسه گفت: هم اکنون دوران گذار آموزش و پرورش شروع شده و انقلاب آموزشی و تربیتی در حال شکل‌گیری است.
 
حسین اکبریان افزود : در این دوران تمامی تلاش ها از جمله تولید محتوا در قالب برخط و برنامه شاد انجام می گیرد.
 
وی با بیان اینکه تنوع و جذابیت و دسترسی دانش‌آموزان به محتوا در حد بالاست گفت: اگر زیرساخت های دینی و اعتقادی در دانش آموزان فراهم نشود در این حوزه آسیب خواهیم دید و این یکی از معایب در این حوزه است .
وی در ادامه درخشان کردن داشته‌های فرهنگی و نخبه های فرهنگی و هم چنین فرهیختگان ،مشاهیر دینی ،علمی ،مذهبی دفاع مقدس ، پهلوانان و جوانمردان به عنوان سرمایه های اجتماعی برای باز تولید نیروی انسانی  را ضروری دانست.
 
رئیس دستگاه تعلیم و تربیت مراغه با تاکید بر اینکه اتاق های فکری آموزش و پرورش در حوزه تربیتی باید تقویت شود افزود: تعاملات بین بخشی در اجرای برنامه‌ها مهم بوده و باید ازتمامی ظرفیت های سازمانی و برون سازمانی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد.

 

به اشتراک بگذارید :