2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ۱۵:۵۴:۴۷
کد مطلب:  1590174
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران عنوان نمود:
آغاز به کار دهمین دوره جشنواره نوجوان سالم

دبیرخانه دهمین دوره جشنواره نوجوان سالم باهدف هم افزایی ظرفیت ها جهت گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شهر تهران آغاز به کار نمود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران نقوی اظهارداشت: دبیرخانه دهمین دوره جشنواره نوجوان سالم با هدف هم افزایی ظرفیت ها جهت گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، شامل سه بخش خلاقیت های دانش آموزی ، ابتکارات مدرسه ای ، ابتکارات جامعه محور در کانون مفتح شهر تهران آغاز به کار نموده است..
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: دهمین دوره جشنواره نوجوان سالم با مشارکت حدود ۱۰۰،۰۰۰ نفر از دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا دوره دوم ابتدایی و دوره متوسطه ، در موضوعات ، شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر و  بهداشت روان و با محورهای : سلامت روانی – اجتماعی و سبک زندگی و پیشگیری از گرایش به دخانیات و پیشگیری از گرایش به مصرف مواد و پیشگیری از گرایش به خشونت اجرا گردیده است.
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در کمیته اجرایی دبیرخانه جشنواره نوجوان سالم شهر تهران در مورد آسیب‌های اجتماعی متعدد با توجه به پیچیدگی جوامع در شرایط امروز اضافه کرد:: فروانی آسیب ها متفاوت است، هر سال آسیب های نوپدید شناسایی می‌شوند. ضرر آسیب‌های ناشی از اعتیاد و مشکلات اجتماعی در رابطه با خود فرد و‌ جامعه از نقش بسزایی برخوردار است و مانع پیشرفت‌های افراد در جامعه و نهایتا کشور خواهد شد و باید در نظر داشت، در ‌خانواده‌هایی که روابط و تربیت فرزندان بر حول اصول تربیت سالم و پیگیری علاقه‌های فردی و دوستی با افراد سالم و بها دادن به ارزش‌های معنوی می‌چرخد می‌توان، از آسیب‌های اجتماعی تا حدود زیادی پیشگیری کرد.
شایان ذکر است تیموری فرد از حوزه ی ستادی مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی ضمن حضور در جلسه گفت: آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، به دلیل تهدید سلامت، هویت و تربیت دانش‌آموزان، از جمله دغدغه‌های اولویت‌دار است که آموزش‌وپرورش اهتمام همه جانبه‌ای را برای پیشگیری، کنترل و کاهش آن در سطح مدارس ، انجام داده است

 

به اشتراک بگذارید :