11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ ۱۳:۰۱:۲۸
کد مطلب:  1589760
تشریح فعالیت های آموزش و پرورش فارس در ایام دهه کرامت + اعلام روزشمار

رییس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش فارس، دهه کرامت را فرصتی برای بهره‌مندی از خوان کرم اهل‌بیت و احادیث شریف رسیده از آن بزرگواران دانست و گفت: امسال 22 خردادماه تا یکم تیرماه به عنوان دهه کرامت نام گذاری شده است.

به گزارش اداره اطلاع ‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌ و پرورش فارس، صدر الله زین العبادی، با اشاره به شعار دهه کرامت در سال 1400 " خدمت کریمانه، گره گشایی به ‌رسم اهل‌بیت (ع)" گفت: نام‌گذاری این ایام به دهۀ کرامت، حکمتی اجتماعی دارد که برخاسته از روح کریمانه و قلب پاک مردم جامعۀ ماست .

رییس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه ترویج سیره اهل بیت (ع) باید به عنوان موضوعی مهم در انتخاب شعار دهه کرامت مورد توجه باشد، گفت: با در نظر گرفتن این مساله که همچنان با مساله شیوع کرونا در جامعه مواجهیم باید مولفه خدمت کریمانه در شعار دهه، به طرق مختلف مورد توجه قرار بگیرد.

زین العبادی دهه کرامت را فرصتی برای بهره‌مندی از خوان کرم اهل‌بیت و احادیث شریف رسیده از آن بزرگواران دانست.

وی در تشریح اقدامات امسال به مناسبت دهه کرامت گفت: دانش آموزان در فضای مجازی بویژه شبکه دانش آموزی شاد به بیان دل نوشته و احساسات خود در رابطه با حضرات  معصومه (س) وبزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ ( ع) وامام رضا(ع)  درقالب پویش های دانش اموزی می پردازند.

رییس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش فارس افزود: کانال های کشوری  مصباح الهدی و مناسبت های ولایی وکانال قرآن عترت و نماز فارس در شاد نیز در باب این دهه مطالب وفعالیت ها را درج می نمایند.

زین العبادی خطاب به روسای مناطق و شهرستان های آموزش و پرورش سراسر استان گفت: مناطق و شهرستان ها باید در این ایام به فراخورتوانمندی های خود مسابقاتی در زمینه معرفی شخصیت و زندگی نامه  این حضرات بزروگوار برگزار نموده و با درج پیام مناسبتی در سربرگ نامه‌های اداری در خصوص دهه کرامت و نصب پلاکارد و بنر بر سر در ادارات با ذکر نام مقدس حضرت امام رضا (ع)،حضرت معصومه (س) و حضرت شاهچراغ (ع ) وتزیین ورودی هر اداره  اقدام نمایند.

وی در تشریح عناوین روز شمار دهه کرامت در سال  1400 گفت: شنبه، یکم ذی‌القعده (22 خرداد) مصادف با سالروز ولادت حضرت معصومه(سلام الله علیها) و روز دختر، «کریمه اهل بیت (علیهم السلام)، اسوه دختران تمدن ساز، ملجأ گره گشایی»، یکشنبه، 2 ذی‌القعده (23 خرداد)، «هم‌عهدی در مسیر ولایت، گره‌گشایی از امت» نام گذاری شده است.

رییس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش فارس افزود: دوشنبه، 3 ذی‌القعده (24 خرداد )،  «خیرخواهی و نشاط مومنانه برای گره گشایی عمومی»، سه‌شنبه، 4 ذی‌القعده (25 خرداد)، «مسجد تراز اسلامی و انقلابی، محور گره گشایی و همدلی» چهارشنبه، 5 ذی‌القعده، (26 خرداد)، روز بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه «امام زادگان و بقاع متبرکه، قطب های فرهنگی و گره گشایی اجتماعی» تعیین گردیده است.

زین العبادی ادامه داد: پنجشنبه ، 6 ذی‌القعده (27 خرداد) را روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(علیه السلام)، «حضرت شاهچراغ علیه السلام، امین ولایت، الگوی روشنگری و گره گشایی»، جمعه،  7 ذی‌القعده (28 خرداد) انتخابات ریاست جمهوری، «گره گشایی از مشکلات کشور با حضور پرشور  و دولت مؤمن انقلابی»، شنبه،  8 ذی‌القعده (29 خرداد)  «گره‌گشایی اقتصادی با پشتیبانی و مانع زدایی از تولید» نام گذاری شده است.

 وی در ادامه افزود:  یکشنبه،  9 ذی‌القعده (30 خرداد) شهادت زائران حرم رضوی(علیه السلام) به دست ایادی آمریکا، «گره‌گشایی از جهان اسلام با وحدت و مقاومت»، دوشنبه، 10 ذی‌القعده (31 خرداد) «تشکل‌های جوان و انقلابی؛ پرچمدار گره‌گشایی فرهنگی»، سه‌شنبه، 11 ذی‌القعده (1 تیر ماه) سالروز ولادت امام رضا(علیه السلام) و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی، «امام رضا علیه السلام؛ امام کرامت و گره گشایی» نام گذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :