15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ ۱۲:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1589640
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

آیین کلنگ زنی مدرسه شش کلاسه در روستای حسن آباد وسطی شهرستان تیران و کرون، تشریح ثبت نام درمدارس شاهد و آغاز ثبت نام فعالیت‌های اوقات فراغت تابستان در شبکه شاد از جمله خبرهای یک هفته اخیر آموزش و پرورش استان اصفهان بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* در هفدهمین روز خردادماه 1400، آیین کلنگ زنی ساخت یک باب کلاس درس و نماز خانه در مدرسه ادیب روستای خیر آباد و آیین کلنگ زنی مدرسه شش کلاسه روستای حسن آباد وسطی شهرستان تیران و کرون با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد.

* جلسه ویدئوکنفرانس با موضوع تبیین سیاست‌های ساماندهی نیروی انسانی سال تحصیلی 1401-1400 با حضور اعضای کارگروه توسعه مدیریت استان و ارتباط با نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان برگزار شد. محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در این جلسه گفت: باتوجه‌به اینکه آموزش‌وپرورش مثل سنوات قبل با مشکلاتی در حوزه نیروی انسانی مواجه است اما انتظار داریم برای سال تحصیلی پیش رو سازماندهی خوبی را در نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش استان شاهد باشیم.

* مرضیه ذاکری رئیس امور شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد به صورت امتیازبندی است، دو گروه دانش آموز برای ثبت نام جامعه هدف موردنظر هستند، گروه اول طرح شاهد شامل فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان (بالای ۲۵ درصد) و فرزندان آزادگان هستند که می‌توانند بدون در نظر گرفتن محدوده هر مکانی که مدرسه شاهد وجود دارد در هر مقطعی متقاضی ثبت نام باشند اما گروه دوم اولویت ثبت نام در مدارس شاهد، ایثارگران هستند، فرزندان جانباز زیر ۲۵ درصد و گروه‌هایی که امتیاز آنها در ۱۷ بند یک فرم مانند نوه شهید، برادر شهید، خواهر شهید، نوه ایثارگر و دانش‌آموزانی که حافظ قرآن هستند برای روند ثبت نام محاسبه می‌شود. این دو گروه ثبت نام اولیه را از طریق ورود به درگاه پادا برای ثبت نام‌های دانش آموزان جدید مدارس شاهد پایه اول ابتدایی انجام می‌دهند، سپس مطابق ۱۷ بند فرم امتیازهای خود را لحاظ می‌کنند، بعد از وارد کردن امتیازها مدرسه موردنظر را انتخاب کرده و مدیران مدارس شرایط ثبت نام آنها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: امسال برای اولین‌بار آزمون مهارتی مدارس استعدادهای درخشان را در دو رشته شبکه و نرم‌افزار و فتوگرافیک برای دانش‌آموزان دختر در استان اصفهان برگزار می‌کنیم.

* زمان اجرای سنجش نوآموزان پیش‌دبستان براساس مصوبات ستادسنجش استان و تأیید شورای سیاست‌گذاری برنامه‌ریزی سنجش خواهد بود و مدارک لازم برای انجام سنجش، اصل شناسنامه دانش‌آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل‌شده، یک‌قطعه عکس ۳*۴ و پرداخت مبلغ 500 هزار ریال است. همچنین مراجعه نوآموز به دبستان محل ثبت‌نام و دریافت نوبت پایگاه سنجش، مراجعه به پایگاه سنجش و انجام ارزیابی‌های غربالگری اولیه و تکمیل بخش مربوط به غربالگری و ارجاع تخصصی در صورت نیاز، از جمله مراحل سنجش است.

* ثبت‌نام کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور از روز ۲۹ خرداد آغاز می‌شود.

* با اعلام علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: دانش‌آموزان از ۱۶ خردادماه، با ثبت نام در سامانه همگام می‌توانند، در فعالیت‌های اوقات فراغت تابستان که در بستر شبکه شاد انجام می شود، شرکت کنند. همچنین پس از اتمام ثبت نام دانش‌آموزان در سامانه همگام، کلاس بندی‌ها در شبکه شاد، آغاز می‌شود.

* در اقدامی انسان دوستانه اعضای بدن حسین کریمی دانش آموز پایه نهم دبیرستان پسرانه متوسطه اول شهید مطهری روستای کلیشادرخ منطقه باغبهادران اصفهان با رضایت خانواده‌اش به چند بیمار نیازمند پیوند، اهدا و به آنها جانی دوباره بخشید. گفتنی ست مرحوم حسین کریمی در اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود.

* علی نیک‌خواه مدیر آموزش و پرورش فریدون‌شهر: کرونا آموزش‌وپرورش را در کشورهای مختلف از جمله ایران تحت شعاع قرار داد و نیاز به وسایل الکترونیکی و فضای مجازی برای جلوگیری از تعطیلی در این شرایط آموزش به شکل کامل محسوس بود. در این شرایط با پیگیری‌های انجام شده، تعدادی دکل مخابراتی برای تقویت اینترنت و اضافه شدن شبکه‌های آموزشی صدا و سیما برای استفاده دانش‌آموزان از برنامه‌های آموزشی نصب شد.

* علی اصغر دادگر جزی دبیرپیشکسوت ادبیات: سواد معلم ها خوب شده و افراد عالمی در آموزش و پرورش وجود دارد، ولی انگیزه فراگیران برای ادامه تحصیل و درس خواندن متاسفانه بسیار محدود شده که باید برای آن فکری کرد.

* مرتضی شکری رئیس ‌اداره فرهنگی ‌و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: از 29 خرداد، طرح اوقات فراغت تابستان باعنوان«جشنواره تابستان و تربیت ، توت فرهنگی» در قالب ۱۰ هفته برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

* حسین عباسیان رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: امسال برای نخستین بار و در راستای پاسداشت زحمات بی‌وقفه کادر درمان که برای مقابله با پاندمی بیماری کویید 19 از جان خود گذشتند، پویش سپاس از مدافعان سلامت برگزار شد و دانش آموزان اصفهانی توانستند در رشته های مختلف خوش بدرخشند.

* آیین افتتاحیه مدرسه تمام ساحتی برگرفته از سند تحول بنیادین در محل سالن اجتماعات شهید آیت الله مطهری اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 با حضور لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان و معصومه پور رجب رییس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش، کمال مدیر آموزش و پرورش ناحیه4، صادقی معاون آموزش ابتدایی ناحیه4 و مدرسین به صورت مجازی برگزارشد.

* پنجاه و هشتمین جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیر دولتی در محل سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان؛ رئیس‌شورای نظارت و اعضای شورای نظارت برگزار شد. در این جلسه اعضای شورا در خصوص تبصره 1 ماده 29 قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی(دانش آموزان مشمول طرح تخفیف شهریه نیروهای مأمور) و همچنین راهکارهای اجرایی نمودن ماده 12 این قانون(ضوابط واگذاری زمین‌های مازاد آموزش و پرورش به موسسان غیردولتی) بحث و تبادل نظر کردند.

* مختار اسفندیاری مدیرکل امور عشایر اصفهان: میزان آموزش و سواد در ایل‌های مختلف عشایری استان اصفهان متفاوت است، در این زمینه ایل بختیاری در مقایسه با ایل قشقایی نیازمند کلاس‌ها و آموزش‌های بیشتری برای سواد آموزی و همچنین حضور بیشتر دانش آموزان در کلاس‌های درس است. معلمانی که در استان فارس مشغول هستند به دلیل حضور در شهرستان‌های عشایری جنوب اصفهان ازجمله شهرضا، دهاقان و سمیرم به تدریس در بین عشایر ایل قشقایی می‌پردازند، اما حضور معلمان خوزستانی در بین عشایر ایل بختیاری واقع در غرب استان کمتر است و به همین دلیل شاهد آموزش کمتری در بین آنان هستیم.

به اشتراک بگذارید :