11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ۱۸:۲۸:۵۵
کد مطلب:  1588840
مجمع عمومی سالیانه هیات ورزش دانش آموزی فارس برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: فدراسیون ورزش دانش آموزی آینده ورزش ملی را رقم می زند و در این رابطه باید برنامه ریزهای دقیقی انجام داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در نشست اعضای مجمع عمومی سالیانه هیات ورزش دانش آموزی فارس گفت: ورزش دانش آموزی فرصت مناسبی برای یادگیری کار تیمی و گروهی را برای دانش آموزان فراهم میکند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در آموزش و پرورش نگاه به رتبه های علمی بیشتر از رتبه های ورزشی مورد توجه بود اما با بروز کرونا اهمیت ورزش و سلامت بیشتر از گذشته آشکار شد.

اسماعیلی گفت: کسب های مقام های مختلف ملی و آسیایی توسط دانش آموزان فارسی نشان از اهمیت و برنامه ریزی در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت می باشد.

وی افزود: در آموزش و پرورش همه کارها یک پیوست تربیتی دارد و این پیوست در حوزه تربیت بدنی بسیار ارزشمند و تعیین کننده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: فدراسیون ورزش دانش آموزی آینده ورزش ملی را رقم می زند و در این رابطه باید برنامه ریزهای دقیقی انجام داد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: زیرساخت های اصلی ورزش قهرمانی در آموزش و پرورش است و باید نگاه ویژه ای به ورزش دانش آموزی داشته باشیم.

احمدعلی قهرمانی افزود: هرچقدر تعامل بین حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش با اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون و مجمع های مختلف ورزشی بیشتر باشد استعدادهای بیشتری کشف خواهد شد.

 قهرمانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح استان گفت: برگزاری مسابقات رکوردزنی غیرحضوری ویژه دانش آموزان و فرهنگیان با حضور 200 شرکت کننده، برگزاری مسابقات تنیس روی میز ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی با حضور 185 دانش آموز، برگزاری مسابقات دارات همگانی ویژه فرهنگیان کشور با بیش از 132 شرکت کننده از بیش از 20 استان از جمله اقدامات صورت گرفته در استان فارس است.

وی افزود: همچنین مسابقات اصلی طبق دستورالعمل آیین نامه فدراسیون ورزشی دانش آموزی ابتدا در مناطق و شهرستان ها به صورت مدرسه میزبان با حضور 59 منطقه با 60 مدرسه برگزار گردید. 

وی ادامه داد: در مرحله اول رشته های طناب زنی و شطرنج، مرحله دوم فوتسال، هندبال، بسکتبال و فوتبال و مرحله سوم نیز رشته های رزمی شامل تکواندو، وشو، کاراته و جدو برگزار گردید که اوایل تیرماه مسابقات استانی و در شهریورماه مسابقات کشوری برگزار می گردد.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: 43 هزار و 800 دانش آموز پسر و 43 هزار و 520 دانش آموز دختر و در مجموع 86 هزار و 320 دانش آموز از منطقه، شهرستان و استان و کشور در دو مرحله اول مسابقات استانی شرکت کردند.

آیت اله دهقان با اشاره به کسب مقام اول کشوری توسط تیم شطرنج دختران زیر 15 سال و عضویت دو نفر از آنها در تیم ملی و کسب مقام اول آسیایی گفت : همچنین در مسابقات کشوری در رشته های طناب زنی، شطرنج و فوتسال استان فارس توسط تیم فوتسال مرودشت موفق به کسب مقام سوم کشوری شد.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس گفت: انعقاد تفاهم نامه بین هیئت ورزش دانش آموزی و هیئت کشتی استان فارس و برگزاری مسابقات با همکاری یکدیگر و ایجاد یک سالن تخصصی کشتی در آموزش و پرورش با همکاری هیئت کشتی استان از دیگر اقدامات صورت گرفته در استان فارس است.

وی همچنین به انعقاد تفاهم نامه با مدیر تربیت بدنی شهرداری مبنی بر همکاری در جهت استعدادیابی و حضور تیم های نونهالان و نوجوانان آموزش و پرورش در مسابقات کشوری با همکاری شهرداری اشاره کرد.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس در تشریح دیگر اقدامات صورت گرفته در استان فارس افزود: برگزاری دوره های آموزشی ویژه فرهنگیان و حضور بیش از 800 نفر در بیش از 20 دوره مربی گری و داوری در استان، برگزاری 25 دوره وبینار و کارگاه های ویژه مربیان تربیت بدنی استان و کشور با حضور 3 هزار و 68 شرکت کننده از دیگر اقدامات صورت گرفته در فارس است.

دهقان با اشاره به تولید محتواهای خوب ورزشی و بارگذاری در کانال شاد کشوری ادامه داد: تهیه بانک اطلاعاتی خیرین در سطح استان و شهرستان ها و تقدیر از این عزیزان که در برگزاری مسابقات کمک کرده بودند

 وی همچنین به کسب رتبه عالی در ارزیابی عملکرد به همراه 5 هیئت دیگر در کشور اشاره کرد و افزود: برگزاری ورزش همگانی برای همه کارکنان اداری اداره کل آموزش و پرورش فارس و 4 ناحیه شیراز ، تشکیل کمیته داوطلبی و واگذاری قسمتی از برگزاری مسابقات را به دانش آموزان داوطلب از دیگر اقدامات صورت گرفته در فارس است.

گفتنی است در این نشست دکتر حسین بابویی رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی نیز به صورت مجازی حضور یافتند.

به اشتراک بگذارید :