11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ۱۳:۰۴:۳۵
کد مطلب:  1588574
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در نشست هم اندیشی اعضای ستادی فعالیتهای تابستانی دانش آموزان فارس تاکید کرد:
مهارت آموزی دانش آموزان در تابستان باید تبدیل به یک نهضت ملی شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: فعالیت های تابستانه دانش آموزان از اولویت خاصی برای ما برخوردار هستند که در این رابطه باید نیاز سنجی دقیقی از مهارتهای مورد نیاز دانش آموزان صورت گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس جهانبخش بانشی در نشست هم اندیشی اعضای ستادی فعالیتهای پایگاه های تابستانی دانش آموزان مدارس فارس با اشاره به ضروری بودن تدوین فعالیت های تابستانه برای دانش آموزان گفت: فعالیت های تابستانه باید متنوع باشد و به فراخور استعداد و توانایی های دانش آموزان صورت پذیرد و فرد محور نباشد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: ما به دنبال آمار و ارقام نیستیم و فعالیتهای تابستانه دانش آموزان باید به صورت موثر و با کیفیت لازم صورت گیرد تا منجر به حصول نتیجه شود.
بانشی گفت: شرایط اقلیمی در فارس متنوع است و باید این تنوع به همراه توجه به استعدادهای و ظرفیت های منطقه ای در هر ناحیه مورد توجه قرارگیرد.


وی بابیان اینکه جامعه ی بدون مهارت  جامعه ای پویا نخواهد بود گفت: مهارت آموزی باید محور فعالیتهای تابستانی دانش آموزان فارس باشد تا دانش آموزان در آینده راحت تر بتوانند وارد بازار کار در جامعه شوند.
 معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه مهارت آموزی دانش آموزان باید به یک نهضت ملی تبدیل شود گفت: مهارت آموزی را باید مبنا و رکن اصلی پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور دانست و توجه به این مساله منجر به تحول اساسی در جوامع خواهد شد.
بانشی گفت: پایگاه های اوقات فراغت متشکل از مدارس، کانون ها، پژوهشسراها، اردوگاه ها و دارالقرآن ها می باشد که باتوجه به رنگ بندی شهرستان ها و مناطق و تصمیم ستاد کرونا به ۲ صورت حضوری یا غیر حضوری فعالیت خواهند کرد.
وی بیان کرد: پیشنهاد ما این است که دانش آموزان در تابستان با مراجعه به استادکارهای مختلف در مناطق خود ساعت مشخصی از روز را  به کارآموزی اختصاص دهند.

به اشتراک بگذارید :