25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ۱۱:۲۰:۵۶
کد مطلب:  1588332
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران:
همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی زمینه‌ساز دستیابی تربیت هویت‌محور است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل شهرستان‌های استان تهران گفت: سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی که در حال برگزاری است، زمینه‌ساز دستیابی به تربیت هویت‌محور و متوازن و ارائه مدل بومی تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، غلامرضا بختیاری گفت: در این همایش مربیان، آموزگاران، مدیران، کارشناسان، دانشجویان، پژوهشگران و صاحب نظران می‌توانند  آثار خود را در قالب‌های مختلف مقاله ، فیلم  و قصه به جشنواره ارسال کنند.

وی گفت: این همایش در سه محور تربیت هویت محور کودکان ایران اسلامی، تحلیل مقایسه‌ای تربیت هویت محور کودکان دردروه پیش دبستانی  و چشم انداز تعلیم و تربیت هویت محور  سال‌های دوران کودکی  برگزار می شود.

بختیاری با اشاره به اهمیت مدل‌های بومی تعلیم و تربیت در رشد و ارتقای کودکان و دانش‌آموزان  اضافه کرد: دستیابی به مدل‌های فوق با همکاری و مشارکت همه دست اندرکان امر تربیت از جمله خانوده، معلمان، مدرسه، جامعه  امکان پذیر است و  باید به نقش عواملی مثل بازی و قصه  در شکل گیری تربیت توجه ویژه داشت.

وی در پایان با اعلام اینکه دبیرخانه همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در اداره کل آموزش و پرورش استان فارس مستقر شده است  از همکاران برای ارسال آثار خود به همایش فوق دعوت نمود و اعلام کرد اطلاع رسانی های لازم دراین زمینه انجام شده است .

 

به اشتراک بگذارید :