16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ ۰۸:۴۰:۳۲
کد مطلب:  1586262
مدرسه ۶ کلاسه ابرار در شهرستان تنگستان افتتاح شد

مدرسه ۶ کلاسه ابرار در بندر محمد عامری بخش دلوار شهرستان تنگستان از توابع استان بوشهر روز پنجشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، محسن حاجی میرزایی در آئین افتتاح مدرسه ابرار در بندر محمدعامری تنگستان گفت: مدرسه کانون حیات، یادگیری و شکل گیری شخصیت نوجوانان و جایگاهی برای ساختن آینده است و همه دستاوردهایی که در عرصه های مختلف کشور به دست می آید از مدرسه نشات می‌گیرد.

وی افزود: در مدرسه و میان همین دانش آموزان است که مدیران، مهندسان و مسئولان کشور ساخته می‌شوند و مدرسه با نقش بنیادی و پایه ای که دارد  جایگاهی برای رشد، پیشرفت، توسعه و شکوفایی اندیشه و توانایی‌های نسل نو است. 

حاجی میرزایی با بیان اینکه همه دانش آموزان صرفنظر از دوری و نزدیکی و سطح برخورداری‌های اقتصادی باید به بهترین فضاهای آموزشی دسترسی داشته باشند، گفت: سیاست ما توسعه و استاندارد سازی فضاهای آموزشی است و در هشت سال گذشته قدم‌های بزرگی در این راستا برداشته شده است وخیران بعنوان راهبردی ترین شرکای این مسئولیت مهم در کنار آموزش و پرورش نقش موثری دارند.

وی با تاکید براینکه واژه منطقه محروم واژه مناسبی نیست گفت: حتی اگر عسلویه و منابع گسترده گاز نبود این استان دارای مردمی شریف، مقاوم ، ایمانی و پرتلاش است که بعنوان مهمترین سرمایه به شمار می‌رود و وقتی که در مناطقی روی محرومیت صحبت می شود به تدریج این واژه روی ذهن و روان مردم این منطقه تاثیر می گذارد. 

وزیر آموزش و پرورش افزود: بنابراین هیچ منطقه ای نداریم که محروم باشد ممکن است از لحاظ برخی برخورداری ها خلاف عدالت برخورد شود اما ظرفیت‌های انسانی آن مهمترین ظرفیت است. 

مدرسه ابرار واقع در روستای محمدعامری بخش دلوار تنگستان با 800 مترمربع زیربنا و صرف اعتباری برابر با 2میلیارد و 600 میلیون تومان با مشارکت اتاق بازرگانی ایران در استان بوشهر احداث شده است.

به اشتراک بگذارید :