12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ ۰۷:۳۴:۰۲
کد مطلب:  1586020
اعلام فرآیند سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی سال 1400

فرآیند سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال 1400 از خردادماه آغاز شده است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، برنامه سنجش سال تحصیلی جاری از خردادماه برای تمام نوآموزانی که در سال تحصیلی 1401-1400 وارد پایه اول خواهند شد و همچنین جامانده‌های سنجش سال تحصیلی گذشته، اجرا و ادامه فعالیت پایگاه منوط به نوبت‌دهی بر اساس دستورالعمل و رعایت حداقل تعداد تست شونده می‌باشد که با پیشنهاد کتبی ستاد هماهنگی سنجش استان و تأیید شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی سنجش فعالیت پایگاه، خاتمه می‌یابد.

بر اساس این گزارش، زمان اجرای سنجش نوآموزان پیش‌دبستان براساس مصوبات ستادسنجش استان وتأیید شورای سیاست‌گذاری برنامه‌ریزی سنجش خواهدبود.

مدارک لازم برای انجام سنجش، اصل شناسنامه دانش‌آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل‌شده، یک‌قطعه عکس ۳*۴ و پرداخت مبلغ 500 هزار ریال است.

در این گزارش آمده است؛ مراجعه نوآموز به دبستان محل ثبت‌نام و دریافت نوبت پایگاه سنجش، مراجعه به پایگاه سنجش و انجام ارزیابی‌های غربالگری اولیه و تکمیل بخش مربوط به غربالگری و ارجاع تخصصی در صورت نیاز، از جمله مراحل سنجش است.

مراحل کامل سنجش را در اینفوگرافیک ببینید:

 

به اشتراک بگذارید :