2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ ۱۱:۴۳:۱۹
کد مطلب:  1585264
در آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران؛
برای اولین بار برنامه سند تحول بنیادین به صورت سامانه‌ای اجرا می‌شود

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با همکاری وزارت آموزش و پرورش برای اولین استان اقدام به اجرای این سند در سامانه تحت وب نموده است، از این رو همه عوامل از ستاد گرفته تا مدرسه با مراجعه به این سامانه به محتوا و برنامه های سند تحول دسترسی خواهند داشت و برای تسهیل این امر اپلیکیشن آن نیز طراحی و اجرا شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، یوسف بهارلو با بیان این خبر گفت: با تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نقشه راهی کارآمد، متوازن، شفاف و دقیقی در پیش روی آموزش و پرورش قرار گرفت تا با برنامه ریزی عملیاتی مبتنی بر این سند اهداف متعالی تعلیم و تربیت در جامعه اسلامی ایرانی تحقق یابد.

وی افزود: از آغاز تدوین سند تا به امروز، فرایند اجرایی شدن و تحقق آن بدلایل مختلف در فراز و نشیب و اعمال سلیقه‌های گوناگون بوده است.

بهارلو عدم آگاهی همه مسئولان آموزش و پرورش از ستاد تا مدرسه و همچنین سایر دستگاههای مرتبط  در اجرای سند تحول را از مهمترین عوامل در اجرای ناقص و مورد انتظار دانست و بر ضرورت آگاهی بخشی، تبیین اهداف و همسویی همه جانبه ارگانهای مربوطه تأکید کرد، به طوریکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به یک گفتمان عمومی تبدیل شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: عامل مهم دیگر، در دسترس نبودن آن برای عموم است که در این راستا ، آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با همکاری وزارت آموزش و پرورش برای اولین استان اقدام به اجرای این سند در سامانه تحت وب نموده است، از این رو همه عوامل از ستاد گرفته تا مدرسه با مراجعه به این سامانه به محتوا و برنامه های سند تحول دسترسی خواهند داشت و برای تسهیل این امر اپلیکیشن آن نیز طراحی و اجرا شده است.

بهارلو یکپارچه شدن برنامه عملیاتی از ستاد تا مدرسه ، تسریع درانتشار برنامه و جمع آوری گزارشات، حذف نسخ چاپی و صرفه جویی اقتصادی، حذف گزارشات مقطعی بدون مستندات، ارائه گزارشات لحظه ای را از اهداف اجرای سامانه ای برنامه سند تحول بنیادین برشمرد که با استفاده از آن روند نظارت و ارزیابی برنامه و چگونگی تحقق آن تسهیل و تسریع خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :