9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ ۲۰:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1583854
مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان بوشهر:
احداث یک هزار و 320 کلاس درس در دولت تدیر و امید در استان بوشهر

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان بوشهر گفت: در هشت سال گذشته یک هزار و 320 کلاس درس در قالب 323 پروژه آموزشی با زیربنای 180 هزار مترمربع و 250میلیارد تومان اعتبار احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، احمد مرادی در آیین بهره برداری از مدرسه ششکلاسه روستای محمد عامری تنگستان با اشاره به افزایش مشارکت خیران در پروژههای آموزشی به دلیل تخصیص 100 درصدی اعتبارات سهم دولت اظهار کرد: از این شمار 164 پروژه آموزشی معادل 50 درصد با همت خیران احداث شده است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر 696کلاس درس در قالب 106 پروژه آموزشی با زیربنای 133 مترمربع نیز در استان بوشهر در دست اجرا است که پیش بینی می‌شود از این شمار پروژه 438 کلاس درس در قالب 68 پروژه امسال به بهره برداری برسد.

مرادی ادامه داد: با اجرای این پروژه‌ها سرانه فضای آموزشی از 5.8 دهم متر با افزایش 1.3 متر به 6.54 متر رسیده که با توجه به پروژه‌های در دست اجرای پیش بینی می شود این سرانه تا پایان سال به 6.8 دهم متر برسد.

وی با اشاره به استاندارد سازی وسایل گرمایشی مدرسه ها گفت: تاکنون پنج هزار و 700 دستگاه کولر گازی برای مدرسه‌های استان تامین شده اما با توجه به استهلاک آنها نیاز است که سالانه هزار دستگاه کولر به این مجموعه اضافه شود.

مرادی با اشاره به اینکه استان بوشهر از نظر سرانه ورزشی جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است اضافه کرد: در زمان حاضر 6 سالن ورزشی و چهار زمین چمن دانش آموزی آماده بهره برداری است.

وی در خصوص شهرستان تنگستان گفت: این شهرستان بیشترین فضای تخریبی مدارس استان را به خود اختصاص داده بود که در دولت تدبیر و امید 54 پروژه برای آن هدف گذاری شده و امروز با اجرای آنها وضعیت فضاهای آموزشی این شهرستان بهبود یافته است.

مرادی اضافه کرد: 29 پروژه آموزشی در بخش دلوار تعریف شده که تاکنون 19 پروژه بهره برداری و 10 پروژه دیگر نیز در دست اجراست که هفت پروژه آن در مهرماه و مابقی تا پایان سال بهره برداری می شود و به این صورت سرانه آموزشی در دلوار 2.2متر افزایش می یابد.

وی در خصوص مدرسه 6 کلاسه ابرابر گفت: این مدرسه در قالب طرح آجر به آجر و با همت اتاق بازرگانی ایران بعنوان خیر احداث شده است.

مرادی یادآور شد: این مدرسه با  800 مترمربع زیربنا،  یکصد و 60 متر طول دیوار کشی و هزار و 350 مترمربع محوطه سازی با 2میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار اجرا شده است.

وی ادامه داد: مدرسه 6 کلاسه ابرار بندرعامری بخش دلوار چهارمین مدرسه خیرسازی است که با همت اتاق بازرگانی ایران در استان بوشهر احداث شده است.

به اشتراک بگذارید :