14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ ۱۳:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1583446
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد:
افزایش 10 برابری اعتبارات نوسازی مدارس در دولت تدبیر و امید

وزیرآموزش و پرورش گفت: در دولت تدبیر و امید، اعتبارات بازسازی مدارس 10 برابر شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، محسن حاجی میرزایی در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر اینکه ایجاد شرایط تحصیل مقدم بر فضای فیزیکی است افزود: تلاش می‌شود در برنامه هفتم توسعه با اختصاص منابع بیشتر و مشارکت موثرخیران، مشکل تامین فضای آموزش ایمن و استاندارد در کشور برطرف شود.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر هیچ مدرسه خشت و گلی نداریم و در مسیر جمع آوری مدرسه‌های کانکسی قرار داریم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: ظرفیت آموزش و پرورش برای توسعه فضاهای استاندارد افزایش چشم گیری داشته به نحوی که دولت تدبیر و امید اعتبارات حوزه نوسازی را در حدود 10 برابر افزایش داده و همچنین مشارکت خیران نیز به حدود پنج برابر افزایش یافته است.

وی گفت: در سال 95، 30 درصد مدرسه‌های کشور نیازمند بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی بودند که در این مدت با کاهش 10.5درصدی این آمار امروز به 19.5 درصد کاهش یافته است.

حاجی میرزایی اضافه کرد: هرچند در دولت تدبیر و امید هر روز  28 کلاس درس ساخته و همه مدرسه‌هایی که به گاز متصل بودند، سیستم گرمایش آنها ایمن شده اما حل مسائل و مشکلات گسترده مدارس، نیازمند همکاری همه افراد است.

وی ادامه داد: در راستای مشارکت هرچه بیشتر مردم در امر مدرسه سازی سال گذشته طرح آجر به آجر مطرح و یک میلیون نفر تاکنون در این طرح شرکت و جذب شده اند.

وزیر آموزش و پرورش هدف از اجرای طرح آجر به آجر را هدایت سرمایه‌های خرد خیران به سمت مدرسه سازی عنوان کرد و تاکید کرد: آرزو می کنم همه ملت ایران صرف نظر از توان اقتصادی خود حتی با کوچکترین سرمایه خود به امر خطیر مدرسه سازی بپردازند.

وی در خصوص کمبود نیرو گفت: بخش اعظمی از این نیروها از طریق نیروهای رسمی و پیمانی و در مواردی که کمبود وجود داشته باشد از توان نیروهای حق التدریسی که الان در حال تبدیل وضعیت هستند و یا از گذشته با آموزش و پرورش همکاری می کردند و بازنشستگان استفاده می‌شود.

حاجی میرزایی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم حتی یک کلاس بدون معلم در کشور وجود داشته باشد و بر اساس برنامه ریزی انجام شده همزمان با شروع سال تحصیلی همه کلاسها دارای معلم باشند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص اهمیت شورای آموزش وپرورش گفت: این شورا یکی از اهرم‌های مفید و کارساز در پی گیری اهداف تعلیم و تربیت استانها به شمار می‌رود و برای اینکه همه چیز در مسیر خوبی قرار گیرد باید در بخش آموزش و پرورش خوب کار و سرمایه گذاری کرد.

وی با اشاره به نیاز مدرسه‌های استان بوشهر به سیستم سرمایشی افزود: برای تجهیز سیستم‌های سرمایشی در این استان برای شروع سال تحصیلی آینده تلاش می‌شود به صورت مشارکتی با استانداری نیاز کلاس‌های درس قبل از شروع سال تحصیلی برطرف شود.

وی گفت: در خصوص تامین ابزار هوشمند برای تعدادی از دانش آموزان نیازمند نیز استاندار بوشهر فرمانداران را موظف کرد که با استفاده از ظرفیتهای هر منطقه این نیاز تامین شود.

حاجی میرزایی یادآور شد: استان بوشهر در یک سری از شاخص‌های تعیین شده از سطح ملی جلوتر و در برخی از شاخص‌ها عقب است که باید برنامه ریزی لازم در این خصوص انجام شود.

به اشتراک بگذارید :