18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ ۱۳:۴۱:۳۶
کد مطلب:  1583372
وزیر آموزش و پرورش:
رتبه بندی عرصه ای برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصویب فوریت لایحه رتبه بندی فرهنگیان در مجلی شورای اسلامی گفت: رتبه بندی عرصه ای برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، محسن حاجی میرزایی در نشست ا فرهنگیان منتخب استان بوشهر اظهار کرد:تا پایان دولت همه کسانی که براساس قانون این وزارتخانه در مقابل آنها مسوولیت دارد، وضعیت استخدام آنها تعیین تکلیف می‌شوند.

وی ادامه داد: در شرایطی که بیش از ۱۰۰هزار نفر نیرو در انتظار تعیین تکلیف بودند دولت در سال گذشته ۱۰۲هزارردیف استخدامی گرفت و نیروها تعیین تکلیف شدند.

حاجی میرزایی بیان کرد: راهبرد آموزش و پرورش در خصوص جذب نیرو، استفاده از فارغ‌التحصیلان دانشگاههای فرهنگیان و شهید رجایی است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در راستای بهبود زندگی معلمان کارهای بزرگی انجام شده است افزود: در سخت ترین شرایط اقتصادی با همراهی دولت  حقوق فرهنگیان افزایش۶۵درصد یافته است.

وی رتبه بندی معلمان را از خواسته های مهم فرهنگیان عنوان کرد و گفت: طرح رتبه بندی معلمان تنها برای افزایش حقوق نیست بلکه  اهرمی برای ارتقا صلاحیت حرفه ای آنان به شمار می‌رود.

 حاجی میرزایی با بیان اینکه معلمان قافله سالاران مسیر پیشرفت جامعه هستند. افزود: طرح رتبه بندی معلمان گامی برای خلاقیت و انگیزه ای در راستای شکوفایی استعدادهای فرهنگیان است.

وی یادآور شد:هرچند مسائل بازنشستگان مربوط به سازمان بازنشستگی کشوری است اما در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان، کارهای بزرگی انجام شده است.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص کنکور گفت: در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد افزایش ۶۰درصد سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور ارائه می‌شود.

حاجی میرزایی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی گفت: همگان را به مشارگت گسترده و فراگیر در انتخابات 28 خرداد دعوت می کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که برای حل مسائل اقتصادی ارائه برنامه می‌دهند باید عمیق تر به مسائل جامعه توجه کنند چون پیشرفت حقیقی جامعه در حوزه یادگیری رقم می خورد.

به اشتراک بگذارید :