9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ ۱۱:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1583274
امام جمعه بوشهر:
همکاری نظام و مردم برای تحقق زیرساخت آموزش و پرورش ضروری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در مسئله زیرساخت آموزش و پرورش نیز باید همه مردم و نظام برای تحقق این موضوع دست به دست هم دهند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار با وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش ایران نیازمند تدوین سند چشم‌انداز ۵۰ ساله است. اظهار کرد: یکی از ابعاد این سند می‌تواند استفاده از تهدیدها برای تبدیل آنها به فرصت باشد که تلاش برای آموزش از راه‌دور یکی از این موارد است.

وی بیان کرد: همچنین باید آسیب‌شناسی لازم در حوزه آموزش الکترونیک صورت گیرد چرا که در دوری دانش آموز و معلم، آسیب‌های روان‌شناختانه وجود دارد.

صفایی بوشهری ادامه داد: در ایام کرونایی که آموزش دانش‌اموزان بر بستر فضای مجازی صورت گرفت آنها دچار افسردگی در آموزش و پرورش شدند که امید است از سال تحصیلی جدید، تزریق عمومی واکسن کرونا پایانی بر دوری دانش‌آموزان ازمعلم و مدرسه باشد.

وی گفت: تابستان امسال دوران گذر از ایام تحصیل در شرایط کرونایی به آموزش حضوری در مدارس است که باید در این بازه زمانی آمادگی لازم ایجاد شود.

صفایی‌بوشهری ادامه داد: در استان بوشهر پیرامون کارها در حوزه آموزش و پرورش این آمادگی وجود دارد تا همان طور که در قرآن موفق به کسب عنوان پایتختی شده در این حوزه مهم از تعلیم و تربیتی نیز پایتخت تلاش و فعالیت باشد.

وی تاکید کرد: کشوری در پیشبرد امور خود موفق است که حوزه تعلیم و تربیت قوی‌تر باشد و بر همین اساس اسلام نیز همواره به تعلیم و تربیت تاکید داشته است.

صفایی بوشهری اظهار داشت: باید با ایجاد تمدن ملی و فراملی تعلیم و تربیت شرایطی فراهم کرد تا دیگر کشورها برای این حوزه از مرجعیت ایران استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در بحث تولید محتوا نیز باید کار تخصصی و علمی با نگاه روان‌شناسی و جامعه شناسی به عنوان یک برنامه هدفمند در نظام آموزشی دنبال شود.

وی بیان کرد: اقتدار نظام بخش مهمی از آن به اقتدار در حوزه آموزش و پرورش مرتبط است که بعد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران کار و تحول بزرگی در این حوزه ایجاد شده است.

صفایی بوشهری افزود: در مسئله زیرساخت آموزش و پرورش نیز باید همه مردم و نظام برای تحقق این موضوع دست به دست هم دهند.

همچنین استاندار بوشهر در این نشست گفت: آموزش و پرورش در شرایط کرونایی متحمل شرایط سختی شد ولی با این وجود آسیبی به حوزه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان وارد نشد.

عبدالکریم گراوند افزود: در این زمینه با تدابیر صورت گرفته از روزهای گذشته امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی آغاز شده است.

وی ادامه داد: در استان بوشهر مهم‌ترین نکته‌ای که باعث توسعه استان در مسیر خود حرکت کند همدلی و همراهی دستگاه‌های اجرایی است که این رویکرد یک دستاورد ارزشمند آن معرفی بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران ۱۴۰۰ است.

گراوند اظهار داشت: در معرفی بوشهر به عنوان پایتخت قرآن وجود علما و بزرگان در استان نقش قابل توجهی در تحقق این مهم ایفا کرد.

به اشتراک بگذارید :