15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ ۱۲:۲۹:۰۷
کد مطلب:  1583172
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

بازدید مدیر کل و معاونین اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان از حوزه‌های امتحانی، تاکید محمد اعتدادی بر ثبت و سفارش کتب درسی توسط خانواده‌ها و افتتاحیه آزمایشی طرح ۱۵۷۰ نماد از جمله خبرهای یک هفته اخیر آموزش و پرورش استان اصفهان بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:
* رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: در این سال سخت تحصیلی با همه دشواری‌هایی که وجود داشت، با زحمات معلمان خوشبختانه این سال تحصیلی را هم به خوبی سپری کردیم، در خصوص استان اصفهان هم با افتخار این موضوع را اعلام می‌کنم که با توجه به مدیریت خیلی خوب همکاران در استان و پیگیری‌های ارزشمندی که داشتند در همه شاخص‌ها و برنامه‌های اعلام شده استان اصفهان پیشگام بوده است.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان: با همت خیرین و دستگاه‌ها و کمک اعضای شورای آموزش و پرورش و رأس آن حمایت‌های استاندار اصفهان اتفاقاتی افتاد و توانستیم برای تعداد زیادی از دانش‌آموزان که توان خرید تبلت را نداشتند تبلت تهیه کنیم و دست همه خیرین استان را می‌بوسم و قدران زحمات آنها هستم. ضمن اینکه کاری که معلمان در این سال کردند ارزش بسیار زیادی دارد، به طور یقین پاداش این کار را پروردگار می‌دهد و آموزش و پرورش هم قدردان این زحمات است. معلمان با همه توان و استفاده از وسایل شخصی خود روند آموزش دانش‌آموزان را در کرونا ادامه دادند تا آنها از آموزش عقب نمانند.

* کلیم اله بابایی رئیس ‌اداره پرورش استعدادهای درخشان اصفهان: آزمون مدارس سمپاد روز ۲۰ خرداد برای پایه هفتم و ۲۱ خرداد برای پایه دهم برگزار می‌شود، همچنین آزمون ورودی پایه هفتم برای 5 هزار و ۱۵۸ پسر و 4 هزار و ۶۴۲ دختر و آزمون پایه دهم برای 2 هزار و ۸۶۲ پسر و 3 هزار ۲۰۰ دختر در ۹۳ حوزه امتحانی استان برگرار خواهد شد.

* طی حکمی از طرف مدیر کل آموزش و پرورش استان جعفر تحویل‌پور به عنوان رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان منصوب شد.

* جلسه ستاد اجرایی شاهد آموزش و پرورش استان با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان، محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه، لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل، مرضیه ذاکری رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و مسعود احمدی نیا سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد. در این جلسه اعتدادی ضمن تشکر از اقدامات اداره شاهد اظهار داشت: خوشحالم که در حوزه مدارس شاهد هیچ کوتاهی انجام نداده‌ایم، کیفیت تدریس و عملکرد مدیران مدارس شاهد با برگزاری کلاس ها و آموزش های ضمن خدمت ارتقاء خواهد یافت و شاهد ارتقای عملکردی در این مدارس خواهیم بود.

* مراسم تقدیر از برگزیدگان شانزدهمین جشنواره الگوهای برتر تدریس با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان، رئیس اداره تکنولوژی، گروههای آموزشی و بررسی محتوا، کارشناسان اداره تکنولوژی، معاونت‌های آموزشی مناطق و نواحی برتر و دبیران برگزیده حائز رتبه های کشوری در بخش های مختلف جشنواره (علمی و عملی) در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان در گفتگو با برنامه رادیویی سلام اصفهان: خانواده‌ باید حساسیت ویژه‌ای برای ثبت و سفارش کتب درسی فرزندان خود داشته باشند، چرا که ثبت و سفارش کتب درسی با توجه به زمان بندی های اعلام شده انجام می شود و این موضوع یکی از نکات مهم برای دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی خواهد بود.

* وحید محمودی رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: استخدام در سیستم دولتی، انتظار شخصی معلمان حق التدریسی در مدارس غیر دولتی است اما هیچ دستورالعمل قانونی برای جذب این قشر زحمت کش وجود ندارد و ما نیز مجری قوانین بالادستی هستیم که هیچ اختیاری برای جذب نیرو نداریم.

* مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: دانش‌آموزان و فرهنگیان استان اصفهان در بیست و یکمین فراخوانی پرسش مهر ریاست جمهوری موفق به کسب 42 مقام برتر شدند، دانش‌آموزان استان با کسب 9 رتبه اول، 9 رتبه دوم، 13 رتبه سوم و فرهنگیان با کسب 3 رتبه اول ، 3 رتبه دوم ، 5 رتبه سوم بیشترین رتبه ها را در میان استان های کشور از آن خود کردند تا استان اصفهان بر سکوی نخست بیست و یکمین فراخوان پرسش مهر ریاست جمهوری قرار گیرد.

* رصدها ادامه دارد؛
- محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در سفر به دهاقان از روند برگزاری کلاس‌های حضوری و امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم مدارس این شهرستان بازدید کرد.

- علیرضا محمودی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان از حوزه‌های امتحانی شهرستان فریدونشهر و بویین میاندشت بازدید کرد.

- مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان از حوزه های امتحانات نهایی پایه دوازدهم بویین میاندشت بازدید و با دانش‌آموزان و معلمین دیدار و گفتگو کرد.

- لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز با حضور در حوزه‌های امتحانی ناحیه 2 از نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و امتحانات هماهنگ پایه نهم در حوزه های امتحانی بازدید کرد.

* به همت خیربزرگواری در شهرستان تیران و کرون دو هزار مترمربع زمین در روستای بودان به ارزش دومیلیارد و ششصد ملیون ریال خریداری و به آموزش و پرورش شهرستان جهت ساخت مدرسه اهداء شد.

* افتتاحیه آزمایشی طرح ۱۵۷۰ نماد با حضور محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل، محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه ، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی، احمدرضا یزدانی مدیر حراست و محسن ژیانپور رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد.

* علیرضا محمودی رئیس ‌اداره ارزیابی ‌عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان: خانواده‌ها برای ثبت‌نام دانش آموزان در مقطع اول ابتدایی، نخست باید در پایگاه‌های سنجش سلامت نوبت بگیرند تا بعد از گذراندن مرحله سنجش و غربالگری بتوانند دانش‌آموز خود را در مدرسه ثبت نام کنند، لذا بهتر است برای انجام این کار به صورت حضوری به نزدیک‌ترین مدرسه و پایگاه سنجش در محل سکونت زندگی خود مراجعه کنند.

* به همت خیرین و توسط رییس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان 21 عد د تبلت به دانش آموزان فاقد تجهیزات آموزشی اهداء شد.

به اشتراک بگذارید :