18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ ۱۱:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1583136
وزیر آموزش و پرورش:
در دولت تدبیر روزانه ۲۸ کلاس درس ایجاد شده است

وزیر آموزش و پرورش گفت: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید روزانه ۲۸ کلاس درس جدید به فضای آموزشی کشور افزوده شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، محسن حاجی میرزایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار کرد: این افزایش فضای فیزیکی بدین معنا نیست که در عدالت، کیفیت و دسترسی به حدکمال رسیدیم زیرا فاصله‌ها تا شرایط آرمانی خیلی زیاد است.

وی بیان کرد: در سال ۱۴۰۰چنانچه بخواهیم دستاوردهای دولت را در یک جمله تبیین کنیم در این سال در مقایسه با سال ۱۳۹۲آموزش و پرورش عادلانه، کیفی تر و توسعه کمی آن نیز بیشتر شد.

حاجی میرزایی ادامه داد: در حوزه آموزش و پرورش گام‌های رو به جلو و خوبی برداشته شد و از نظر پوشش و دسترسی شرایط بهتری ایجاد شده است.

وی گفت: امید است این نهال مبارک روز به روز توسعه بیشتری پیدا و جامعه از برکات آن بهره‏‌مند شوند.

حاجی میرزایی یادآور شد: سالی که گذشت سالی عجیب و غیرمنتظره بود چراکه نظام آموزشی ایران و دنیا در برابر بزرگترین چالش قرن مواجه شد که باید در یک وادی مبهم و ناشناخته قدم می‏‌گذاشت.

وی افزود: با این حال آموزش فرزندان ایران زمین نباید تعطیل میشد چرا که این وفقه عوارض نگران کننده ای را به دنبال خود ایجاد می‌کرد که در چنین شرایطی هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ تنوع واکنش آموزش و پرورش کشور به کرونا قابل تامل است.

حاجی میرزایی ادامه داد: با این شرایط سخت پیش آمده در کمتر از یک هفته مدرسه تلویزیونی راه اندازی و توسعه پیدا کرد و همچنین در ادامه نیز شبکه شاد نیز توانست آموزش لازم را به دانش آموزان منتقل کند.

وی اظهار کرد: با وجود جمعیت ۱۵.۵میلیونی دانش آموزان با راهاندازی شبکه شاد مناسبات این جمعیت تنظیم و بین صف و ستاد هماهنگی لازم انجام شد.

حاجی میرزایی ادامه داد: در شبکه شاد با بسترسازی مناسبی که صورت گرفت از ورود سایر مسائل غیرآموزشی به شبکه شاد جلوگیری و محیط امنی برای دانش اموزان و خانوادههای آن ایجاد شد.

وی بیان کرد: بدون شک چنانچه قصد بود تا در شرایط متعارف شبکه شاد و کار با آن به معلمان آموزش داده شود با هزینه و زمان زیادی همراه می شد ولی در شیوع کرونا با آشکار شدن خلاقیت و نوآوری کار برای فعالیت بر بستر شاد فراهم شد.

حاجی میرزایی گفت: با همه فراز و نشیبها و تلخی و آسانیها این سال پشت سرگذاشته شد و چیزهای زیادی به دنبال داشت که تعلیم و تربیت را برای ورود به قرن جدید و اقتضائات دنیای مدرن آماده تر کرد.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود اظهار کرد: در برگزاری امتحانات ۱۲پایه تحصیلی در ۲پایه نهم و دوازدهم که در آینده دانش آموزان تاثیرگذار است با برگزاری امتحانات حضوری حساسیت لازم ایجاد شد تا امتحانات دچار مناقشه نباشد.

حاجی میرزایی در پایان اظهار کرد: در طول دو هفته ای که از امتحانات حضوری دانش آموزان می گذرد در بازدید از حوزه ها از قطعیت فراهم سازی شرایط لازم برای امتحانات دانش آموزان اطمینان حاصل شد تا از سلامت دانش آموزان به عنوان آیندهسازان ایران زمین مراقبت لازم انجام شود.

به اشتراک بگذارید :