16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ ۲۰:۳۹:۵۶
کد مطلب:  1582362
از سوی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس انجام شد:
اعلام جزییات برگزاری سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی به میزبانی فارس

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس از برگزاری سومین همایش هویت ملی کودکان ایران اسلامی در 16 و 17 تیرماه 1400 خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار نیز تا 25 خرداد ماه 1400 است.

به گزارش روابط عمومی اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض پور در وبینار استانی با موضوع سومین همایش هویت ملی کودکان ایران اسلامی، گفت: علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب های مقالات علمی، پژوهشی،کاربردی، ارائه مدل اجرایی، موردپژوهی، فیلم کوتاه و پویانمایی،بازی های کودکانه،قصه گویی، قصه نویسی، قصه خوانی، اجرای بازی نوآموزان در شرایط واقعی، قصه های قرآنی،ملی و بومی به دبیرخانه این همایش ارسال نمایند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه نشانی دبیرخانه همایش به آدرس  شیراز، خیابان معدل شرقی، اداره کل آموزش و پرورش فارس، معاونت آموزش ابتدایی است گفت: متقاضیان می توانند آثار خود را به آدرس سایت همایش به نشانی:  https://hkiifars.ir/fa/  و به آدرس ایمیل: info@hkiifars.ir و کانال رسمی اطلاع رسانی آموزش و پرورش فارس در شاد:   @farsmedunews ارسال کنند

فیاض پور گفت:تربیت هویت محور کودکان ایران اسلامی شامل ارائه مدل ملی/ بومی تربیت هویت محور کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی، خانواده و محوریت هویت در تربیت کودکان ایران اسلامی، از محورهای فراخوان سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی است.

وی در تشریح دیگر محورهای فراخوان سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی افزود: کارکردهای فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی و ... تربیت کودکان بر محوریت هویت ایران اسلامی، قصه های هویت محور و تربیت دوره پیش دبستانی، بازی و تربیت هویت محور در دوره پیش دبستانی از دیگر محورهای فراخوان سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با اشاره به قطب بندی ادارات در سطح استان و تبدیل سومین همایش هویت ملی کودکان ایران اسلامی به گفتمان غالب گفت: حضور حداکثری در این همایش را از اولویت های این همایش برشمرد.

فیاض پور گفت: هویت یکی از مسائل مهمی است که در روند جهانی شدن می توان پیرامون آن بحث کرد و  فرهنگ و هویت حقیقی زنده و زاینده است و مرگ آن زمانی رقم می خورد که به واسطه تقلید مسخ شود.

وی افزود: در این شرایط کنونی باید با توجه به فرصت ها و تهدید های ناشی ازجهانی شدن خود را برای مواجهه با این پدیده مهیا کنیم و با اتکا به فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی خود با بهره گیری از ابزار برآمده از فرهنگ جهانی در صدد جهانی کردن آن باشیم.

یزدان دشتیان رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش فارس نیز با اشاره به چرایی و چیستی و اهمیت پرداختن به هویت نوآموزان، مربیان پیش دبستانی را تشویق به حضور حداکثری نمود و قول مساعد جهت صدور تشویقی و گواهی حضور برای تمامی شرکت کنندگان در این همایش را داد.

رئیس اداره دوره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز فارس را به لحاظ تنوع فرهنگی و هنری  دارای ظرفیتی بی نظیر برای پیوند عناصر هویتی دانست و افزود: برای تحقق اهداف متعالی تعلیم و تربیت نیازمند اهتمام ویژه همه دست اندکاران تعلیم و تربیت هستیم.

فرحناز عمادی افزود: برای حضور حداکثری مخاطبین در این همایش ادارات استان به 9 قطب تقسیم و مخاطبین براساس قطب بندی در گروه های مجازی به تبادل تجربه پرداخته و راهبری خواهند شد.

کارشناس نظارت بر مراکز پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش فارس  گفت: تمامی خبرهای مربوط به همایش، محورها و قالب های همایش و همچنین داوری همایش در سایت همایش  به نشانی https://hkiifars.ir/fa/  بارگذاری می شود.

محمد رضا دست آموز  افزود: آماده دریافت هرگونه نظرات ، پیشنهادات و اعلام همکاری در خصوص سومین همایش هویت کودکان ایران اسلامی به میزبانی آموزش و پرورش فارس  به نشانی دبیرخانه همایش و همچنین تماس با شماره تلفن دبیرخانه   32358841 هستیم.

 

 

به اشتراک بگذارید :