14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ ۱۲:۲۷:۵۹
کد مطلب:  1581868
رصدها ادامه دارد؛
بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان از مدارس شهرستان دهاقان

محمد اعتدادی با حضور در دهاقان از روند برگزاری کلاس‌های حضوری و امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دهاقان در دوازدهمین روز از خرداد ماه 1400، محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در سفر به دهاقان از روند برگزاری کلاس‌های حضوری و امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم مدارس این شهرستان بازدید کرد.

اعتدادی در این بازدید یک روزه از روند آماده سازی سالن های برگزاری آزمون نهایی پایه نهم و دوازدهم، فاصله گذاری، اتاق قرنطینه، اتاق تکثیر و... در هنرستان شهید عباسپور، هنرستان دخترانه حضرت فاطمه(س)، دبیرستان شهید رجایی بازدید کرد و پس از آن با حضور در دبستان شهید غفاری در جشنواره شهرستانی خوانداری شرکت کرد. 

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان سپس با حضور در اردوگاه شهید میرباقری با فرماندار این شهرستان و همکاران آموزش و پرورش دهاقان دیدار کرد و اظهار داشت: در بازدیدها متوجه شدم که یکی از پویاترین هنرستان ها در استان هنرستان های عباسپور و حضرت فاطمه (س) است که نشاط و سرزندگی در آنها وجود دارد و مدیران و همکاران در آن بسیار دلسوز هستند، ضمن اینکه برگزاری کلاس‌های حضوری طراحی و دوخت خیاطی، مدیریت خانواده و گرافیک در هنرستان دخترانه حضرت فاطمه(س) جای خوشحالی دارد. 

وی افزود: در ابتدای شیوع ویروس کرونا خانواده‌ها اصرار داشتند که بچه‌ها در مدرسه حضور پیدا نکنند اما در حال حاضر خانواده ها می‌خواهند  کلاس‌ها به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود. امروز شاهد بودم که در آموزش و پرورش دهاقان به موضوع هدایت تحصیلی توجه ویژه‌ای می‌شود و اولین جایی هست که می بینم تعداد دانش آموزان در کلاس‌های تجربی و ریاضی کمتر از علوم انسانی است و این نشان‌دهنده جدی گرفتن بحث هدایت تحصیلی است.

اعتدادی با اشاره به اقدامات قابل تقدیر آموزش و پرورش دهاقان در احداث، نوسازی و بهسازی مدارس این شهرستان تصریح کرد: ارتقاء شاخص های عمرانی آموزش و پرورش دهاقان مانند احداث، نوسازی و بهسازی 18 واحد آموزشی در سال های اخیر از دیگر نقاط امید بخش است اما فرسودگی و کمبود فضاهای آموزشی هنوز یکی از مشکلات جدی است که این مشکل در سایه تعامل و همکاری مسئولین شهرستان و استان و همچنین استفاده از ظرفیت های خیرین دلسوز قابل حل خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :