13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ ۰۸:۴۷:۵۴
کد مطلب:  1581168
اولین مدرسۀ پویا در آذرشهر افتتاح شد

اولین مدرسۀ پویا در منطقۀ آذرشهر با هدف افزایش فعالیت بدنی دانش‌آموزان روز سه‌شنبه 11 خرداد با حضور مسئولین منطقه و استان افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از آذرشهر، اولین مدرسه پویا در منطقه با هدف افزایش فعالیت بدنی دانش‌آموزان، روز سه‌شنبه 11 خرداد با حضور سرپرست و مسئولین آموزش و پرورش منطقه و اکبری کارشناس تربیت بدنی استان افتتاح شد.

یاسین زاده، سرپرست آموزش و پرورش منطقه در این آیین گفت: مدارس پویا با سازه هایی مانند دیوار صخره نوردی، پل معلق، نردبان قدرتی، میز پینک پونگ و ... تجهیز شده اند.

وی افزود: سواد حرکتی دانش‌آموزان در مدارس پویا مد نظر قرار گرفته است و در این طرح، مدرسه به سمتی هدایت می‌شود که در راستای سواد حرکتی دانش‌آموزان حداکثر کارایی را داشته باشد.

وی همچنین اظهار داشت: ایمن‌سازی سازه‌ها از اولویت‌های آموزش و پرورش منطقه در تجهیز مدارس پویا است و برای افزایش فعالیت بدنی باید همه جای مدرسه شامل حیاط، کلاس‌های درس و راهروها به نحوی طراحی شوند تا این فضا، دانش‌آموزان را به تحرک و فعالیت حرکتی بیشتر ترغیب کند.

وی در پایان به میزان اعتبار تخصیص یافته در این طرح اشاره کرد و گفت: مبلغ 450 میلیون ریال برای راه اندازی این طرح هزینه شده است./ روشنی

 

pp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :