16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ۲۱:۱۶:۳۸
کد مطلب:  1579130
افتتاح نخستین موزه تاریخ و اسناد آموزش و پرورش فارس در شیراز

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: افتتاح این موزه محصول کار چندین ساله همکاران ما در آموزش و پرورش فارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر علی رضا کاظمی در آیین افتتاح نخستین موزه تاریخ و اسناد آموزش و پرورش فارس در شیراز گفت: این موزه مکانی است که می تواند بخش عظیمی از تاریخ ما را که در کتاب ها نمی گنجد و نمی توانیم برای دانش آموزان تصویر سازی کنیم در کمتر از آنی به مخاطب و متربی خود همراه با هنر و لذت منتقل کند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: استان فارس جمع تمام خوبی ها، زیبایی ها، علم و ادب و هنر  تمدن است و از کانون های زیارتی اهل بیت عصمت و طهارت و مورد توجه همه مردم در همه ابعاد بوده است. 
کاظمی افزود: آموزش و پرورش فارس خوشبختانه در عرصه های مختلف علمی، آموزشی و پرورشی همیشه  سرآمد بوده  و هست.

وی گفت: موزه که بخش مهمی از فرهنگ یک جامعه است و شاید یکی از بزرگترین رسانه های گویا و موثر در فضای جامعه باشد که که  اقبال عمومی دارد و مامی توانیم بخشی از تاریخ، هویت و فرهنگمان را به بهترین شکل ممکن به مخاطبانمان منتقل کنیم.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ماهمه یک ماموریت را دنبال می کنیم و کار ارزشمند استان فارس بخشی از مولفه های فرهنگی یک جامعه است و ارزش بسیار بالای فرهنگی دارد.
کاظمی با اشاره به اینکه این ظرفیت در هیچ استانی  به این شکل نیست گفت: این رویکرد فرهنگی و این موزه و میراث فرهنگی بخشی از هویت، فرهنگ و تمدن ما را در واقع تشکیل میدهد.
وی افزود:  قطعا اگر بخواهیم آینده را پرافتخار طی کنیم باید به گذشته پرافتخار خود توجه کنیم و ارزش های خودمان را در بخش ها و ابعاد مختلف هم بشناسیم و  هم به رخ  جهانیان بکشانیم و هم مردم، دانش آموزان و فرهنگیان را با این تمدن و فرهنگ آشنا کنیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت:  نگاه ما در حوزه سند تحول بنیادین این است که  اگر قرار باشد واقعا تربیت را به معنای واقعی و با همان رویکرد سند دنبال کنیم باید موقعیت های تربیتی رشد دهنده برای دانش آموزانمان فراهم کنیم و موزه یکی از این بخش هاست. 
کاظمی بیان داشت: ماامسال اردوهایی یک روزه ای را تحت عنوان اردوهای شمیم نور با هدف قرارگیری دانش آموزان در موقعیت های تربیتی  طراحی کردیم و این موزه مانند باغ موزه دفاع مقدس در تهران و بسیاری از استان ها  گنجینه ارزشمندی از تاریخ پرافتخار کشور ماست.   
وی گفت: ما وظیفه داریم زمینه ارتباط دانش آموزان با  این بخش مهم از حوزه فرهنگی برقرار کنیم و نگاه ما به موزه صرفا به عنوان یک مکان دیدنی نیست  بلکه یک مکان تربیتی، رسانه گویا است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: در این راستا موزه می تواند بخش عظیمی از تاریخ  ما را که در کتاب ها نمی گنجد و نمی توانیم برای دانش آموزان تصویر سازی کنیم در کمتر از آنی به مخاطب و متربی خود همراه با هنر و لذت منتقل می کند.
 

به اشتراک بگذارید :