18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ۲۰:۱۵:۵۹
کد مطلب:  1579112
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در آیین افتتاح نخستین موزه تاریخ و اسناد آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
موزه آموزش و پرورش فارس در مباحث رونق گردشگری فرهنگی بسیار موثر است و باعث هویت بخشی به دانش آموزان می شود

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: موزه تاریخ و اسناد آموزش و پرورش فارس محلی است برای محققان، پژوهشگران،دانش آموزان و تمام کسانی که می خواهند درباره نظام تعلیم و تربیت تحقیق کنند و کارهای تکراری نکنند و خطا کمتر داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین افتتاح  نخستین موزه تاریخ و اسناد آموزش و پرورش فارس، با اشاره به اینکه اهمیت سند در زندگی یک ملت همانند اهمیت حافظه برای یک فرد است گفت: ما در این موزه از 130 سال گذشته اسناد، مدارک و مراحلی که طی نمودیم شامل فراز و فرودها را به تصویر کشیدیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: امروز مفتخریم اولین موزه تاریخ اسناد آموزش و پررورش را  در استان فارس و در کشور و در شهر شیراز افتتاح کنیم.
اسماعیلی با اشاره به اینکه گستره قدیم فارس بسیار پهناور بوده و تا بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد کشیده می شود گفت: همچنین استان فارس پیشینه بسیار غنی در آموزش و پرورش کهن و مدرن دارد که بیش از 120 سال است  که  این استان چرخه تعلیم و تربیت را به حرکت در آورده است.
وی افزود:  این موزه می خواهد این قطار را به تصویر بکشد و برای محققان و پژوهشگران مرکزی  برای پژوهش و تحقیق نظام تعلیم و تربیت در گذشته، حال و برای برنامه ریزی آینده باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه این موزه اولین مرکز اسناد اموزش و پرورش فارس و یک مرکز تخصصی است گفت: این موزه مکانی است  برای تمام کسانی که می خواهند سیر تحول را در تکنولوژی آموزشی ببینند.


اسماعیلی با اشاره به چهره های تابناک بزرگان فارس گفت: دانشمندان، شاعران و شهدای والا مقامی در این استان همواره می درخشند که در واقع فارس کهکشانی از ستارگان علم و ادب است.
وی گفت: جا دارد یادی کنیم از مرحوم امداد که کتاب تاریخ آموزش و پرورش فارس  و ر واقع نظام تعلیم و تربیت فارس را از هزاره های 7 هزار سال، 5 هزار سال گذشته تا به آموزش و پرورش جدید را به رشته تحریر در آورده  است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه اهمیت سند در زندگی یک ملت همانند اهمیت حافظه برای یک فرد است گفت: ما در این موزه از 130 سال گذشته اسناد، مدارک و مراحلی که طی نمودیم شامل فراز و فرودها را به تصویر کشیدیم.
اسماعیلی گفت: ما در این موزه پذیرای اسناد و مدارکی هستیم که به نوعی به تاریخ آموزش و پرورش استان فارس مربوط می شود که به نام خودشان در این موزه نگه داری و در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به راهکار 6.3 سند تحول بنیادین گفت: در این بند عنوان شده که ما مکلفیم به ایجاد موزه و نمایشگاه های علم و فن آوری در تمام شهرها هستیم و لذا امروز  با نگاهی عمیق گامی را در اجرایی شدن سند تحول بنیادین برداشته ایم .
مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: این موزه در مباحث  رونق گردشگری فرهنگی بسیار موثر است و باعث هویت بخشی به دانش آموزان ماست که ما پیشینه و حالمان را که نگاه می کنیم و  احساس غرور می کنیم.


 

به اشتراک بگذارید :