15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ۱۲:۵۵:۲۴
کد مطلب:  1578756
مدیرکل اموزش و پرورش فارس در آیین افتتاح سالن اجتماعات اردوگاه دانش آموزی شهید دستغیب شیراز:
اردوگاه های دانش اموزی مکانی امن برای غنی سازی اوقات فراغت، رشد تخصصی و اجتماعی مهارت های پنهان و آشکار دانش آموزان است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افتتاح سالن شهید دستغیب را گامی عمیق و مهم در اجرایی کردن سند تحول بنیادین دانست و گفت: اردوگاه های دانش اموزی مکانی امن برای غنی سازی اوقات فراغت، رشد تخصصی و اجتماعی مهارت های پنهان و آشکار دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،  دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین افتتاحیه سالن اجتماعات اردوگاه دانش آموزی شهید دستغیب شیراز گفت: اردگاه شهید دستغیب دارای قدمتی بیش از 50 سال می باشد که در واقع  از سال 1350 افتتاح شده است و در این مدت دانش آموزان زیادی از این مکان بهره مند شده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: اردوگاه شهید دستغیب مکانی امن برای غنی سازی اوقات فراغت، رشد تخصصی و اجتماعی  مهارت های پنهان و آشکار دانش آموزان است. 

اسماعیلی افزود: اردو فضایی است که زندگی واقعی تر واقعیت خود را در آن بروز می دهد و  این خود از لحاظ تربیتی بسیار مهم است خصوصا برای کسانی که می خواهند آثار کار تربیتی خود را ببینند یا یک کار تربیتی انجام دهند و در واقع یک فرآیند اجتماعی شدن در اردو طی می شود ودرس زندگی است.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین که چراغ راه و قطب نمای نظام تعلیم و تربیت است گفت: از آنجا که سند تحول بنیادین سندی جامع است باید نگاه جامعی در اجرایی شدن به آن به دور از شعار داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:  خدا را شاکریم که در دولت تدبیر و امید وزارت آموزش و پرورش به اردوها و توسعه، تشکیل و تعمیق کار گروهی اهمیت ویژه ایی داده است و با وجود کمبودها و مشکلات منابع مالی مسائل تربیتی و آثار آن ها  از اولویت نیفتاده و سعی شده که حفظ شود و امروز  این سالن نیز در سخت ترین شرایط مالی ساخته شده است.

اسماعیلی با اشاره به راهکار 6 .6 سند تحول بنیادین گفت: در این بند به ایجاد یک شبکه یادگیری که به هم مرتبط هستند و ارتباط مدرسه به این شبکه یادگیری اشاره دارد که  عناصری مانند پژوهش سرا و اردوها را تعریف می کند و اردوها را به عنوان یکی از راهکارها و شبکه در هم تنیده یادگیری معرفی می کند.

وی افتتاح سالن شهید دستغیب را گامی عمیق و مهم در اجرایی کردن سند تحول بنیادین دانست و گفت: اگر چه این گام در سطح کلان کوچک است اما اگر این گام ها گام به گام برداشته نشود حرکت رو به جلویی نخواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در پایان گفت: از آنجا که دانش آموزان ما در دوران کرونا در قرنطینه و شرایط سختی به سر می برند باید آمادگی کامل داشته باشیم که در دوران پساکرونا به بهترین نحو پذیرای نیازهای آن ها باشیم و امیدوارم  بتوانیم از این فضا برای تقویت روحیه آن ها به بهترین نحو استفاده کنیم.

به اشتراک بگذارید :