20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ ۰۹:۴۷:۴۶
کد مطلب:  Ri5EyH7b
مدیر آموزش و پرورش پاکدشت خبر داد:
تصاویر شهدای دفاع ازحرم پاکدشت در بالاترین نقطه قله دماوند به اهتزار در آمد

گروه کوهنوردی «پازوکی ها» متشکل از جمعی از فرهنگیان پاکدشت، ضمن صعود به قله دماوند و به عبارتی بام ایران، بنر تصویری دو تن از شهدای دفاع از حرم شهرستان پاکدشت را به اهتزاز در آوردند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، علی یزدان پناه، مدیر آموزش و پرورش پاکدشت، گفت: گروه کوهنوردی «پازوکی ها» متشکل از جمعی از فرهنگیان پاکدشت، موفق شدند قلۀ دماوند را فتح کنند و پرچم پر افتخار مزین به تصویر شهدای حرم این شهرستان را بر فراز این قله به اهتزار درآورند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، با اشاره به این که در این گروه محمّد پازوکی نوجوان 16 ساله آموزشگاه باقرالعلوم نیز حضور داشته است،  ادامه داد: تیم کوهنوردی فرهنگیان پاکدشت در تاریخ یکشنبه 27 تیر95 عازم قله دماوند شد و صعود خود را در ساعت 7 صبح از گوسفند سرا (معروف بین کوهنوردها ومحل شروع کوهنوردی) شروع کرد که پس از گذشت 4 ساعت به محل کمپ استراحتگاهی در ارتفاع 4200 متری رسیده  و پس از نیم روز استراحت و شب خوابی در کمپ در روز دوشنبه 28 تیر ساعت 04:30 بامداد صعود خود را به سمت قله آغاز کرد.

وی ادامه داد: این تیم بعد از گذشت 7 ساعت و عبور از آبشار یخی (آبشار همیشه یخ زده)  و تپه گوگردی (محلی که از آنجا گازهای گوگردی از قله خارج می شود) در ساعت 11:30 دقیقه موفق به صعود به قله دماوند شد. 

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این که محمّد رضا پازوکی، حامد پازوکی (فرهنگی)، رضا پازوکی و محمّد پازوکی (دانش آموز 16 ساله از مدرسه باقرالعلوم) اعضای این تیم بودند که موفق به صعود قله دماوند شدند: «پازوکی ها»، با مدد از شهدا، تصاویر پر افتخار شهیدان مدافع حرم شهرستان پاکدشت را در نقطۀ اوج ایران زمین به اهتزار درآوردند، تا پیام مدافعین حرم به تمام جهان برسد.

سرپرست «پازوکی ها» متشکل از جمعی از فرهنگیان پاکدشت نیز، پیرامون این صعود افتخار آمیز گفت: قرار است با همکاری کارشناسی تربیت بدنی اداره ثبت نام فرهنگیان علاقه مند به این ورزش با نشاط را شروع کنیم.

محمدرضا پازوکی خاطر نشان کرد: گروه کوهنوردی فرهنگیان شهرستان حدود دوسال است که کار خودش را آغاز کرده و طی این زمان سه بار قله دماوند را فتح نموده و به ارتفاعات علم کوه(در کلاردشت) و کوه های بلند تهران شامل توچال، آتش کوه، کلم بستک، خرسنگ، ریزان، پرسون، داراباد، ساکا و ...صعود کرده است.

به اشتراک بگذارید :