26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ۰۷:۵۹:۳۱
کد مطلب:  1577604
در بازدید از دبیرخانه دریافت آثار جشنواره فردا مطرح شد؛
علیرضا کاظمی: تنوع رشته‌ها بر مبنای سلایق دانش آموزان طراحی شده است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: تنوع بالای رشته‌های این دوره جشنواره فردا سبب شد تا با رعایت شرایط، فعالیت‌های آوایی گروهی و نمایشنامه‌های گروهی را حذف کنیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی  از دبیرخانه مرحله کشوری سی و نهمین دوره جشنواره فرهنگی هنری«فردا» واقع در کانون فرهنگی، تربیتی سمیه شهرری بازدید کرد.

علیرضا کاظمی، طی بازدید از روند دریافت آثار استان‌ها در مرحله کشوری سی و نهمین دوره جشنواره فرهنگی هنری«فردا» به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران واقع در کانون فرهنگی، تربیتی سمیه گفت: همکاران ما در فضای مجازی تلاش کردند تا ازطریق این جشنواره اوقات  فراغت دانش‌آموزان را پر کنند و زمینه رشد و شکوفایی استعداد‌های دانش‌آموزان را فراهم کنند.

وی گفت: این جشنواره توانست با سرعت در فضای مجازی حضور پیدا کند، البته تهدید ایجاد شده به واسطه کرونا و عدم حضور دانش‌آموزان به یک فرصت تبدیل شده، همچنین ما موضوعات بیشتری را در دستور کار قرار داده‌ایم مانند ححاب و عفاف، توصیه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بحث جشنواره غدیر و موضوعات مختلف دیگر که در کنار این موضوعات مهم بود ، لذا تنوع موضوع امسال مسئله مهمی است و به خاطر تنوع زیاد رشته‌هایی که به دلیل فعالیت‌های گروهی که لازمه فعالیت‌بود مثل فعالیت‌های آوایی گروهی و نمایش‌نامه‌های گروهی آنها را حذف کرده‌ایم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش ‌و‌ پرورش افزود: یکی از مهمترین سیاست‌های ما در حوزه‌های پرورشی و فرهنگی تنوع پذیری موضوع و رشته‌های فرهنگی‌ هنری است تا بتوانیم دقیقا سلیقه‌ها و ذائقه‌های دانش‌آموزان را تأمین کنیم.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل نوع زیر ساخت‌ها که لازم است در سطح کشور ایجاد بشود و جمع‌آوری آثار دانش آموزان و یا نوع اطلاعات و پوشی که در سطح کشور ایجاد شده در آمار و ارقام به صورت طبیعی کاهش رخ داده است.

کاظمی تصریح کرد: امسال حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز مستقیم در سامانه همگام آثارشان را بارگذاری کردند و این عدد نشان از مشارکت بالای دانش‌آموزان است.

در این بازدید محمد صیدلو مدیر کل  آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی، سیدمجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی شهرستان‌های استان تهران و فرهاد قاسم پور معاون اداره کل فرهنگی هنری نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :