20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ۰۷:۲۱:۵۱
کد مطلب:  1577526
بازدید معاون پرورشی و فرهنگی از دبیرخانه دریافت آثار سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا

سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری «فردا» ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان امسال با توجه به شیوع و همه گیری ویروس کرونا، در فضای مجازی و در بستر شبکه شاد برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به اتفاق علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی از دبیرخانه جشنواره فردا در کانون سمیه شهرری بازدید کردند.

در این بازدید که سیدمجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی شهرستان‌های استان تهران و فرهاد قاسم پور معاون اداره کل فرهنگی هنری نیز حضور داشتند، از بخش‌های مختلف دبیرخانه از جمله بخش‌های دریافت آثار هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، رسانه و فضای مجازی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش‌های ادبی و نقد ادبی و هنری بازدید شد.

در دستورالعمل ارسالی این جشنواره به استان‌ها آمده است: در راستای برگزاری سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا در سال تحصیلی 1400-1399 و با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کووید 19 و لزوم رعایت تمامی پروتکل­‌های بهداشتی و مراقبت از سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان، ضمن تاکید بر اجرای دقیق نامه شماره 161209 تاریخ 03/09/1398 با موضوع «شیوه نامه اجرایی جشنواره فرهنگی هنری فردا» به پیوست جداول عناوین رشته­‌ها و گرایش ‌های جشنواره که معطوف به شرایط برگزاری غیرحضوری است صرفاً ویژه سال تحصیلی جاری بازنگری شده و برای ابلاغ به تمامی مدارس اعلام می‌شود:
«اطلاع رسانی به مدارس در خصوص رشته‌ها و گرایش‌ها در کمترین زمان ممکن انجام شود.
به غیر از بخش «نقد» که موضوعات آن ارائه خواهد شد در سایر رشته‌ها و گرایش‌های جشنواره انتخاب موضوع «آزاد» است و دانش‌آموزان می‌توانند براساس نظر و سلیقه خود در هر زمینه ای به خلق اثر بپردازند.
تبصره: بدیهی است آثاری که به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند، در صورتی که متناسب با بخش‌های جنبی جشنواره باشند از سوی معاونت یا نهاد مورد نظر تقدیر خواهند شد.
برگزاری جشنواره در تمامی مراحل مدرسه، منطقه/ شهرستان، استان و کشوری در سال جاری به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
استفاده از بستر سامانه همگام برای ثبت‌­نام و ارسال اثر و بستر شاد برای اطلاع ­رسانی و تشویق دانش‌آموزان به حضور و اجرای آنلاین جشنواره در مراحل مختلف مورد تاکید است.
در این دوره از جشنواره اجرای برنامه‌­های گروهی به دلیل شرایط خاص کشور امکان­پذیر نبوده و در صورت تغییر شرایط متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
در تمام گرایش‌ها و رشته‌های جشنواره امسال تاکید بر اجرای اثر به صورت تک نفره و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد انتظار است.
در بخش کانون­‌های فرهنگی تربیتی جدول رشته ‌ها و گرایش‌های جدید به پیوست ارسال شده است.
فرم­‌های داوری و مقررات جشنواره به استثنا موارد مربوط به برگزاری جشنواره حضوری کماکان براساس کتاب «راهکار نامه» و بخشنامه شماره 10930 تاریخ 29/01/1397 خواهد بود.
پوستر و تیزر جشنواره از طریق سایت https://art-fh.medu.ir/fa اطلاع ­رسانی خواهد شد.
کانال جشنواره فرهنگی هنری در شبکه شاد نیز به نشانی fardafestival @ برای اطلاع ­رسانی اخبار و برنامه­‌های جشنواره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ثبت‌نام در جشنواره و ارسال آثار در جشنواره فرهنگی هنری فردا کماکان از طریق سامانه همگام برنامه­ ریزی شده است و باید از این سامانه استفاده شود.»

به اشتراک بگذارید :