20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ ۱۲:۱۸:۵۸
کد مطلب:  1576874
جلسه ستاد گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد برگزار شد

جلسه برنامه ریزی ستادگرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد با حضور اعضا و به ریاست مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین 15 خرداد 1342، هدف اصلی برگزاری این ستاد را معرفی ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی (ره) به دانش آموزان دانست و گفت همه برنامه ها در این زمینه باید با توجه به شرایط کرونایی و در بستر فضای مجازی و شبکه شاد دانش آموزی با جدیت اجرا شود.

وی امام خمینی (ره) را صاحب ابعاد مختلف شخصیتی فقهی ، عرفانی ، دینی و علمی دانست و گفت به همین خاطر است که ایشان در صدر رهبران انقلابی و مبارز جهانی قرار دارد چرا که  طراحی مبارزاتی حضرت امام در بستر اسلام بود و او را ازسایر رهبران جهان متمایز می کرد.

مظفری حرکت بیدار بخش امام خمینی (ره) در ایران را موجب بیداری ملتهای منطقه و جهان دانست و گفت: حرکتهای آزادی بخش در کشورهای منطقه نشات گرفته از انقلاب و اندیشه امام خمینی (ره) می باشد.

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان ادامه داد:  بزرگترین خدمت حضرت امام به ملت ایران برقراری نظام جمهوری اسلامی به عنوان دو شاخص پیشرفت و تعالی بود و جمهوریت در کنار اسلامیت این امکان را به مردم داد تا بتوانند خود را در نظام اسلامی صاحب رای و نظر بدانند و با داشتن حق انتخاب همه مردم با شور و شعور انقلابی در عرصه انتخابات حضور گسترده و پرشوری خواهند داشت.

مظفری گفت: نباید اجازه دهیم اندیشه، یاد، خاطره و راه امام راحل به فراموشی دچار شود و فرمایشات ایشان باید همواره به عنوان چراغ راه مدنظر قرار گیرد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان در پایان با اشاره به تاکیدات امام راحل بر حضور مردم در همه عرصه ها و همچنین جانشین خلف ایشان بر نقش اساسی مردم در تعیین سرنوشت؛ اظهار داشت: انتخابات پیش رو تجدید میثاق با ارمان های انقلاب است و از افرادی که بنابر مصالح شخصی به عدم حضور مردم در انتخابات تاکید دارند نمی توانند ادعای دلسوزی و حمایت از مردم را داشته باشند.

 

در ادامه جعفرگنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل ضمن تشریح برنامه های مختلف فرهنگی و تربیتی برای گرامیداشت سی و دومین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام 15 خرداد خاطر نشان کرد:رویکرد و برنامه های آموزش و پرورش ناظر به ارائه چهره و تصویر جامع از حضرت امام (ره ) می باشد و در این رویکرد ابعاد شخصیتی حضرت امام (ره) ، راه امام ، هدف امام ، میراث گرانسنگ امام و اندیشه و آرمان های امام (ره ) بسیار حائز اهمیت است و محتواهای تولید شده به این نکات توجه ویژه خواهند داشت . وی با تبیین منظومه فکری اندیشگانی حضرت امام (ره) تاکید کرد: از منظر امام عزیز عالم محضر خداست و هیچ حمدی واقع نمی شود مگر برای خدا ، امام (ره) قوس و میل هستی را من الله و الی الله می دانست و انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی محصول این نگاه ایمانی و خدا باوری امام است .

گنج خانلو افزود امام خمینی (ره) چهره مشعشع یک رهبر عارف ، یک فیلسوف و یک حکمران تمام عیار است که ولایت فقیه سلسله جنبان این حکمرانی است فقیهی که با جمهوریت و اسلامیت مسیر حرکت را مشخص و همگان را دعوت به حفظ و حراست از آن نمود و خود از آغاز قیام نهضت 15 خرداد تا آخرین روزهای حیات مبارکشان با قاطعیت تمام از این محصول ارزشمند مراقبت نمودند.

 

همچنین در ادامه این جلسه مدعوین به بیان برنامه های  خود در خصوص دستور جلسه پرداختند و در پایان  مصوب شد برنامه و پویش های مختلف دانش آموزی در قالب شعر، سرود، معرفی کتاب و نیز فضاآرایی سطح ادارات و مراکز آموزشی و پرورشی صورت پذیرد .

 

به اشتراک بگذارید :