2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ ۰۸:۳۶:۴۲
کد مطلب:  1576226
وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت نخستین جشنواره معلمان هنرمند؛
هنرمندی معلمان در «شناساندن هویت فرهنگی» به دانش آموزان قابل ستایش است

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت نخستین جشنواره معلمان هنرمند؛ هنرمندی معلمانی که رسالت اصلی‌شان در کسوت ارجمند معلمی، شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان است را قابل ستایش دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

غیر از هنر که تاج سر آفرینش است               بنیاد هیچ منزلتی، جاودانه نیست

«هنر» تجلی‌گاه زیبایی‌های نامکشوف خداوند و وسیله‌ای برای ثبت و ضبط احساسات زلال انسانی در قالب‌های خاص است.

هنر یک فعالیت آگاهانه انسانی است که تجربه‌های حسی و عاطفی هنرمند را با مخاطب به اشتراک می‌گذارد و رهاوردش درک و دریافت حقیقت است و هنرمند، وجدان بیدار، عقل جست وجوگر و ستاره‌ درخشانی که در آسمان هستی می‌درخشد.

 بسیار باشکوه و قابل ستایش است هنرمندی معلمانی که رسالت اصلی‌شان در کسوت ارجمند معلمی، «شناساندن هویت فرهنگی» به دانش آموزان است. امروز سخن از معلم هنرمند است گو این که معلم جز هنرمند نمی‌تواند باشد اما « نخستین جشنواره «معلمان هنرمند» این بستر را مهیا کرد تا آفرینش‌های دست توانا و اندیشه پویای این سرمایه‌های آموزش و پرورش بیشتر دیده و شنیده شود و چه اتفاق مبارکی است این فراخوان بزرگ کشوری برای آنکه چهره‌ تابناک معلمان محجوب و بی حاشیه دنیای هنر به‌روشنی بازنمایانده شود.

نخستین جشنواره‌ «معلمان هنرمند» که مبتنی بر تحقق بخشی به اهداف سند تحول بنیادین، طراحی شده است با حضور 21000 معلم هنرمند از سراسر کشور در حالی به کار خود پایان می دهد که راه درازی تا رسیدن به کشف و معرفی همه‌ هنرمندان عرصه آموزش و پرورش، در پیش رو داریم.

امیدوارم امتداد این رویداد بزرگ فرهنگی - هنری، در سال‌های آتی در جامعه معلمان کشور، بهانه‌ای برای توجه بیشتر به استفاده از زبان و بیان هنری در فرآیند تعلیم و تربیت باشد و موجبات ارتقای هرچه بیشتر سرمایه‌های فرهنگی کشور در آموزش و پرورش را فراهم آورد.

ضمن تشکر و قدردانی از تمامی شرکت‌کنندگان و عرض تبریک به برگزیدگان این رقابت ارزشمند از معاونت پرورشی و فرهنگی و تمامی بانیان این حرکت ارزنده تشکر می‌کنم و آرزوی توفیق روزافزون برای این عزیزان دارم.

به اشتراک بگذارید :