21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ ۰۷:۴۳:۱۲
کد مطلب:  1576088
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، از حوزه های امتحان نهایی شهرستان قدس بازدید کرد.
علیرضاکمرئی:آموزش مفاهیم اصلی و ساختاری دروس تحلیلی جهت یادگیری این دروس در روش آموزش مجازی می تواند موثر باشد

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش متوسطه به نقل روابط عمومی آموزش وپرورش شهرقدس،درآستانه برگزاری امتحانات خردادماه 1400، علیرضاکمرئی از حوزه های امتحانات شهرقدس بازدیدکرد

دراین بازدید کمرئی ضمن بازدید از حوزه های امتحانی در خصوص کیفیت آموزش به روش غیرحضوری، همچنین تناسب سطح دشواری سئوالات با آموزش مجازی، حضور و غیاب معلمین در آموزش مجازی و درصد یادگیری مطالب با تعدادی از فرهنگیان و دانش آموزان به صحبت و نظرخواهی پرداخت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، سپس در حوزه تصحیح اوراق امتحان نهایی این شهرستان حاضر و از روند تصحیح برگه های امتحانی دانش آموزان اطلاع یافته و به بررسی دو دسته برگه امتحانی تصحیح شده دانش اموزان این منطقه پرداخت.

عضوشورای معاونان وزارت آموزش وپرورش  در حاشیه این بازدیدها، گفت: آموزش برخی از دروس از طریق فضای مجازی دشوار است و به همین دلیل تعدادی از دانش آموزان در دروس تحلیلی، که نیازمند تعامل دو طرفه معلم و دانش آموز است، دچار نقص در یادگیری شده اند و افت در این دروس قابل پیش بینی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش به روش کپسولی، یعنی آموزش مفاهیم اصلی و ساختاری این نوع دروس، به صورت خلاصه و مفید، تا زمان رفع محدودیت های برگزاری کلاس های حضوری، موثر دانست.

در هنگام ورود به محل برگزاری آزمون دانش آموزان، علیرضا کمرئی و محمد صیدلو از هیئت همراه خود خواستند جهت حفظ آرامش دانش‌آموزان وارد نشده و در محل ورودی حوزه استقرار داشته باشند.

در این بازید محمد صیدلو، مدیرکل ، بهروزهاشمی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و صادق محمدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس، علیرضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش را همراهی کردند.

 

به اشتراک بگذارید :